Я вирішив почати робити фото на компактні камери (мильниці) надихнувшись фільмом "Ідеальні дні". Головний персонаж стрічки знімав на камеру Olympus Mju 1. Вживана М'юшка в гарному стані коштує близько 200 доларів. Не маючи впевненості, що нове захоплення буде довгостроковим, я вирішив піти іншим шляхом.
Я придбав на OLX кілька бюджетних вживаних камер. Чому кілька? Власники камер зазвичай не можуть перевірити чи камера працює (потрібна плівка, батарейки, час тощо). Тож камери продаються в стані "як є" і без претензій. Тож я розраховував, що деякі камери не будуть працювати.
Спочатку була ідея купити новеньку камеру Kodak m35 жовтого кольору. В Україні ціна в рітейлі близько 70 доларів. На Алі ~ 20 доларів. Гарний приклад Point-and-Shoot камери для моїх цілей. Але для зробленої в Китаї камери навіть 20 доларів здались трохи занадто. Тож я почав шукати найдешевші альтернативи на OLX.
Kodak m35 (фото з сайту https://www.kodak.com/en/consumer/product/cameras/film/m35/)
На OLX можна знайти багато бюджетних камер. Моєю ціллю було знайти камери виготовлені в Японії або камери які мають гарний / цікавий вигляд, або ж просто в гарному стані.
З 8 зроблених замовлень - мені відправили лише 6. Оформлював через OLX-доставку, тож гроші поверталися одразу назад (коли продавець скасовував продаж або не підтверджував).
Забираємо посилки з УкрПошти
Доставка УкрПоштою була безкоштовна (це великий плюс, бо у випадку купівлі з платною доставкою, сама доставка була би дорожче ніж камера). Тож рахуємо.
Що я купив?
Mikona MV-828 - 145 грн
ACER SP-200 - 130 грн
Konica POP EF-88 - 170 грн
Fujifilm ClearShot - 280 грн
Kodak Cameo - 120 грн
Одним лотом (120грн)
Kodak ektra 22
Fujifilm Nexia 30 auto
(20 грн від ціни у кожної покупки - це платня за безпечну угоду на OLX)
Загалом 965 гривень.
Тобто, за ~ 23 долари я маю 7 камер (приблизно ціна Kodak m35, якщо замовити з Алі), які навіть в непрацюючому стані просто можуть бути елементом декору. Але нам потрібна хочаб одна камера, щоб почати знімати на плівку (і вважати місію з пошуку бюджетного апарату успішною). Тож дивимось на стан.
Камери та камери в чохлах та коробках
Всі придбані камери
Mikona MV-828
Про цю модель в мережі небагато інформації. Кілька оголошень про продаж і все. На одному з оголошень, де була присутня оригінальна коробка (без інформації про виробника) на камері був стікер - 'Made in China'. На моєму екземплярі цього стікеру або іншого маркування я не знайшов. Єдине маркування - "Lens made in Japan". Можливо через це, деякі продавці пишуть, що камеру вироблено в Японії. Хоч якоїсь інформації про бренд Mikona в мережі немає.
Чому я купив Mikona MV-828?
Стан - як новий (можливо новий)
Ціна
Має спалах, лічильник кадрів
Інформації про неї мало, тож можливо комусь буде корисно те, що я згодом про неї напишу
На сайті lomography, в Інстаграм та Твітер (Х) в пошуку можна знайти кілька прикладів фото, які виглядають непогано
Mikona MV-828
Працює від двох батарейок АА (спалах). Із мінусів наразі - не розумію як скинути лічильник кадрів на 0 (S). Можливо треба вставити плівку (тестову) та перекрутити назад саме плівку.
Перш ніж почати фотографувати на неї, хочу скинути лічильник на 0. Можна вставити плівку і почати знімати, але лічильник буде на 36, що недуже зручно.
Загалом оцінюю стан як робочий (на мій погляд).
ACER SP-200
Про цю модель відомо ще менше, ніж про Mikona. Бренд ноунейм. На одному з оголошень в мережі побачив стікер "Made in Taiwan". Прикладів фотографій в мережі взагалі 0. Назва бренду Acer - скоріш за все співпадіння з відомим брендом техніки.
ACER SP-200 з коробкою
Чому я купив ACER SP-200?
Стан - як новий (можливо новий) + має коробку (я як кіт, люблю коробки)
Ціна
Повністю ручний (немає спалаху, непотрібні батарейки) - буде цікавий досвід
Інформації про неї немає, тож можливо комусь буде корисно те, що я згодом про неї напишу
На сайті lomography, в Інстаграм та Твітер (Х) в пошуку не можна знайти прикладів фото. Можливо, буду першим
ACER SP-200
Стан оцінюю як робочий (на мій погляд).
Konica POP EF-88
Переходимо від китайських ноунеймів до Японської класики. Konica POP EF-88 вироблялась у Японії (з 1988 року). Konica, як одна з провідних японських компаній у сфері оптики та фототехніки, була відома своєю увагою до якості та інновацій у виробництві камер. Ця модель, як і більшість продукції компанії, створювалася і виготовлялася саме в Японії.
Konica POP EF-88
Трохи характеристик Konica POP EF-88
Формат плівки: 35 мм
Розмір зображення: 24 × 36 мм
Перемотка плівки: Моторизована
Зворотна перемотка плівки: Моторизована
Корекція червоних очей: Так
ISO: DX від 100 до 400
Видошукач: Прямий оптичний видошукач
Спалах: Присутній
Об'єктив: 4.3/34 мм
Фокусування: Фіксоване, від 1.3
Чому я купив Konica POP EF-88
Стан - гарний
Ціна
Зроблено в Японії
Наявність прикладів фотографій в мережі
Загалом оцінюю стан як робочий (на мій погляд).
Fujifilm ClearShot
Наразі найдорожча моя камера. Виготовлена в Японії. Має оригінальну коробку та навіть інструкцію. Fujifilm ClearShot - більш поширена модель, ніж Konica POP EF-88. В мережі можна знайти багато прикладів фотографій зроблених на цю модель.
FUJIFILM CLEAR SHOT
Я очікував та сподівався, що саме на цю камеру я зроблю свій перший кадр на плівку. Але трохи напрягся, коли побачив корозію у відсіку батареї.
Корозія у відсіку для батареї (FUJIFILM CLEAR SHOT)
Чому я купив FUJIFILM CLEAR SHOT
Стан - гарний
Ціна
Зроблено в Японії
Наявність великої кількості прикладів фотографій в мережі
Загалом оцінюю стан як робочий, але потребує чистки контактів.
Kodak Cameo
Ще більш популярна модель (ніж описані до цього). Багато блог-постів, відео-оглядів і звісно, купа прикладів фотографій зроблених на цю камеру. Вона має прикольну форму / дизайн. Відкидний спалах / кришка об'єктиву, перемикач ISO. Але цю модельку я купляв як не працюючу.
Відкрита камера Kodak Cameo
Закрита камера Kodak Cameo
Трохи пильна, трохи потерта, але все ж дуже цікава знахідка.
Але, що не працює? В чому справа? Дивись фото нижче ^_^
Потекла батарейка в камері
Тут я вже змирився з тим, що принаймні ця камера буде гарно виглядати на полиці. Почав шукати інфу про те, як чистити техніку, якщо потекла батарейка.
Чому я купив Kodak Cameo?
Ціна
Форма / дизайн
Популярність моделі
Наявність великої кількості прикладів фотографій в мережі
Невелика але все ж таки імовірність полагодити цю камеру
Kodak ektra 22 та Fujifilm Nexia 30 auto
Це був один лот на дві камери. Мене зацікавила камера Kodak Ektra 22, тому й зробив цю покупку. Я трохи погуглив її і вирішив взяти для декору. Ця камера використовує плівку 110 формату. Можливо колись я її випробую (бо візуально вона в робочу стані і має лише кілька візуальних потертостей), але не найближчим часом. Зараз акцент на 35мм плівку.
Kodak Ektra 22
Fujifilm Nexia 30 не розглядалась як камера для 35мм плівки, тож я її навіть не гуглив. Коли вона потрапила мені в руки - я побачив проблемку з батарейками.
FUJIFILM NEXIA 30 Auto
Потекли батарейки (Fujifilm Nexia 30 Auto)
Покрутивши камеру, я зрозумів, що вона використовує плівку іншого формату, а саме APS. І в ній є картридж, який скоріш за все має фотографії попереднього власника. Але наразі дістати цей картридж у мене не виходить, він застряг. Але сама по собі камера мені сподобалась - як сидить в руці. Тож я вирішив трохи приділити їй часу (почистити, дістати застрягший картрідж).
Kodak Cameo - потребує чистки контактів, скоріш за все не працює
Kodak ektra 22 - працюючий (110 формат плівки)
Fujifilm Nexia 30 auto (APS плівка, потребує ремонту, якщо плівка не постраждає - треба відправити власнику)
Вважаю, що за ці гроші отримати 4 функціонуючих камери та декілька екземплярів для ремонту - це гарна угода. Та забігаючи наперед - я почистив всі камери і вони працюють. Наступні публікації будуть про чистку відсіків для батарейок, вибір плівки і може про якісь технічні речі / терміни.
Процес пошуку інформації про камери, їх покупка, чистка тощо - навіть трохи розслабляє. Подивимось далі, які відчуття будуть після проявлення першої плівки.
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: