З ким ти будеш бігати по Карпатах голяка? Навіщо українці зробили музичний інструмент з відра? Як пиво допоможе тобі творити музику? Та якого звуку бояться стоматологи? Не нудні українські музичні інструменти та які з них підійдуть саме вам. А ми вже - дупу в купу і погнали!
Жалійка (ріжок) – це той тихий сором’язливий друг, який після краплі алкоголю сам може видудлити пляшку червоного, налити його у ріг, а потім ще й на ньому зіграти. Це духовний інструмент, який поєднав українську журбою і грузинський запал. З одно боку сопілка, з іншого — коров’ячий ріг. Не хвилюйтесь! Жодна Зорька не постраждала.
Цей інструмент був відомий ще з часів Київської Русі. Тож, князі могли влаштовувати рейви саме під жалійку. Хоча можна було використовувати і як зброю. Уявляєте, нападають хозари, а тут пастух на рогу вишпандьорює. Ніхто б не втримався.
Цитра — це Степан Бандера серед музичних інструментів. Саме цитру оголосили націоналістичним вражиною. Шкода, що музичний інструмент не можна в концтабір відправити. Цитра — це струнковий інструмент, який ще щипають. Але не пальцями, не хвилюйтесь за манікюр, а за допомогою плектора. Ектора? Плектора!
В Біблії вважалось, що на цьому інструменті грають янголи. Ну і Степан Бандера.
Оскільки фортепіано було за ціною колумбійського кокаїну, не дорога і портативна цитра заміняла його. Її зазвичай мали вчителі, священники та інша інтелігенція. Доречі, перший варіант українського гімну був написаний саме під цитру. Саме тому радянська влада така — спалити!
Коза (дуда) - Це єдиний у своєму роді інструмент-алкоголік. Його виготовляють зі шкіри кози або теляти, вивертают хутром всередину і вставляють трубки. 1-а — для того щоб бути 2-а — ігрова. Але є в цього інструменту одна примха: стабільно раз в місяць в неї треба заливати 50 г оковитої. Інакше вона працювати не буде.
Козобас - це друг, який (ДИВІТЬСЯ, ЯК Я ВМІЮ) Козобас виник в столиці Парижу - Івано-Франківську адже там був звичай : коли музики виповзали з весілля, а гості ще хотіли дать газу, тоді вони брали відро, коромисло, прив'язували їх дротами і грали до заходу сонця. Таке чудо розважало гостей на п'ятий-сьомий день весілля, а також допомагало колядникам робити бізнес конфет і водити козу.
Трембіта - це друг, якому розмір має значення.За давньою гуцульскою традицією трембіту треба виготовляти з громовиці. Не з мавки, з дерева, в яке влучила блискавка. Вік дерева повинен бути 120-150 років. І тільки тоді майстер приступить до виготовлення роботи щоб в решті отримати гучний звук.
Взагалі трембіта була мобілкою карпат : почули гул - о, тепер ясно, де геолокація отари. Раніше трембіта була і на похорон, і на народження, і на весілля, і на війну. Ну та звісно, така компактненька, поклав собі у сумочку і побіг!
Зозулька - нічого спільного з Тимошенко. Зозулька - це ваш друг який надто сильно зловив "дзен" ізлився з природою. Бо ця свисткова флейта імітує спів птахів, особливо тієї childfree пташки.
Тулумбус і литаври – ті два друга, які завжди ходять разом і шукають пригод на свою «мадам Посиджу». Це один із видів військових барабанів у Запорізькій Січі. Ну а що? Знайшли казан, обтягли його шкірою, вдарили булавою — от тобі і барабан. Вони були як розсилка у Viber: скликали на раду старшин, повідомляли про загрозу і передавали накази під час бою.
Більше того, вони тримали ритм свого війська, а ворожому — капали на мізки. І під звук тріщинні Бубнів виходив козак-матюгальник перед ворожим військом і знімав штани, презентуючи «гелікоптер» і «газове сховище».
Кобза - це як найпопулярніший хлопець в школі – з ним хотіли бути всі. Корпус кобзи називають кузовом, ну бо це дійсно машина. Грати на кобзі в той час, як в гуртожитку мати гітару – всі дівчата твої. Але в той час в ютубі не було туторіалів «Як грати на кобзі?». Тому доводилося жити 3 роки з кобзарем.
Козобас - це друг, який (ДИВІТЬСЯ, ЯК Я ВМІЮ) Козобас виник в столиці Парижу - Івано-Франківську адже там був звичай : коли музики виповзали з весілля, а гості ще хотіли дать газу, тоді вони брали відро, коромисло, прив'язували їх дротами і грали до заходу сонця. Таке чудо розважало гостей на п'ятий-сьомий день весілля, а також допомагало колядникам робити бізнес конфет і водити козу.
Деркач - друг - бітбоксер. Дрекач простий як двері : дерев'яна коробка, коліщатко і ручка. На ньому зіграє і сліпий, і глухий, і без смаку. Вручіть це Поплавському.
Цимбали - друг який на ранок після гульки опинився в Румунії. Приблизно так цей інструмент потрапив до України. Хрестоносці мали нести віру і визволяти Хреста, але принесли нам цимбали (це одна із версій). Інструмент поширився по Україні швидше ковіду і заполонив серденько нації. Щоб звук линув не як з діжки, вирізали дві дірки. Потім вони слугували ще й як монобанка для музики - люди кидали туди мідні та срібні монети. А потім через спеціальний отвір музикант діставав собі зарплату.
Бугай - ваш екстравагантний друг з нотками БДСМ - любить щоб його потягали за волосся. Верхній отвір дерев'яної діжки обтягують шкірою і в центр кріплять конячий волос. До речі, беруть лише хвіст самця, адже, вибачте за мою хвранцузьку, кінь ґеґлюлюкає наперед а мадам кобила - назад. Тому з чистим сумлінням і чистими руками можете грати на інструменті. Бугай товариш кози - він теж не любить просихати. Більше того, він видає звук тільки тоді, коли руки зволожені у пиві чи квасі.
Басоля (бас) - інструмент під прикриттям. Всі думають що він віолончель, але з віолончелі там тільки форма. Українці подивились на басолю, подивились на палицю і подумали : "Навіщо нам посередники? Будемо грати чим бог дав - руками". Бас був достатньо моцним. Якщо доходило до сварки, ним буквально били гостей. А якщо він ще й залізний, то ммм...
Підкова. Що реально підкова? Реально підкова. З коня? З коня. А як на ній грати? Просто. Щоб видобути дзвінкий звук, треба вдарити маленьким прутиком по підкові. Яка на коні? На голові. Підкову підвішували як всім відомий трикутник і отримували дзвінкий звук. А ще на підкові часто грали на весілля, адже вона приносить money.
Рубель - це друг, який вивчився на медика, але працює в макдональдс. Пральна машинка тих часів. Але нашим людям палець в рота не клади, дай за каблуки потанцювати. Тож викручувалися, з того, що було під руками. А під руками - прання і ложка.
Корбач - друг, який працює на трьох роботах. Це гуцульський батіг, ним спершу просто пасли худобу. Коли гуцулів роззброїли корбач замінив їм арсенал. Та третя спецальність цього батога - естрадна. В нього два види співу : вий і пукання. Щоб зробити вий, корбач розкручують над головою. Чим швидше, тим вище звук. Потім роблять різкий сплеск і виходить пуканка. Ця пуканка схожа на постріл пістолета і її бояться хижаки.
Колісна ліра - це подруга в якої був і француз, і британець, і німець, і угорець, і українець. Ліра ще та штучка - побувала в усій Європі. Просто її прабабця органіструм вважала що нормально бути і з двома хлопцями одночасно. Вона була така громістка що інакше на ній було не зіграти. Та її внучка більш пристойна - в не один музика. Ліра епатажна, ззовні відрізняється від всіх. Репертуар у ліри, як у друга з депресією: псалми, думи і сумні пісні. Але часом лірник міг дати жару на весіллі.
Дримба - друг з яким ви будете цілуватись по-французьки. Дримба схожа на підкову із залізним язичком. ЇЇ затискають губами або зубами, але будьте обережні бо дримба - мрія стоматолога і страх пацієнта.
Флояра (довбушинка) - друг з яким хочеться бігати голяка по Карпатах, збирати трави і дружити з лісовиком. У цієї флейти є ефект наркотиків. Коли ти чуєш її мелодію то одразу здається що ти один з оприжків. Ноги несуть тебе у танок і от ти незчуєшся як вже підняв повстання проти поляків.
Калатало - друг який наярює смс за смс. Калатало це простий інструмент з ручкою і рухомою частиною для стуку. Він заміняв бубон або барабан. У Відні навіть існувала калаталова пошта де поштар урочисто сповіщав про своє прибуття до адресата. Також ним користувались сторожі як сигналом. Це все одно що зараз охоронцям АТБ замість рацій видати цю стукалку.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Музичні інструменти [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/OkoBandery/t/wrymqabq2r (дата звернення: 05.10.2024). – Назва з екрана.
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
22.01.2024
Назва допису:
Музичні інструменти
URL:
https://tseivo.com/b/OkoBandery/t/wrymqabq2r
Дата звернення:
05.10.2024
Назва блогу та хендл блогу
Око Бандери | @OkoBandery
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @OkoBandery – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.