Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке накладений платіж (післяплата)?

Накладений платіж (післяплата) - це спосіб оплати, при якому покупець оплачує товар при його отриманні, а не заздалегідь. Цей метод часто використовується при купівлі товарів онлайн, коли покупець не хоче або не може оплатити товар заздалегідь, або хоче перевірити товар перед тим, як оплатити.
При використанні накладеного платежу, продавець відправляє товар до покупця, але гроші за товар інкасуються поштовою службою або службою доставки при доставці. Після того, як покупець оплатив товар, гроші передаються продавцю. Поштова компанія бере комісію за обслуговування (переказ коштів).
Накладений або наложений платіж це теж саме, що і післяплата. Саме термін післяплата має найзрозуміліше значення. Для наочності можна ознайомитись зі спрощеною схемою роботи післяплати.

Спрощена схема роботи накладеного платежу (післяплати)

Спрощена схема роботи післяплати в інтернет-магазинах.
Спрощена схема роботи післяплати в інтернет-магазинах.
Ця спрощена схема принципу роботи післяплати в інтернет-магазинах описує лише випадок, коли покупця задовольняє товар.
  1. Оформлення замовлення в магазині 
  2. Магазин відправляє товар
  3. Кур'єр доставляє товар та дає його перевірити
  4. Покупець забирає товар, сплачує його вартість + доставку + комісії за послуги
  5. Кур'єр віддає гроші за товар (магазину)
Коли товар не задовольняє покупця - товар можна повернути. Але тут є нюанс, послуги кур'єрської або поштової фірми не можуть бути безкоштовними. Тож хтось має оплатити послуги. Зазвичай у випадку невеликих та середніх інтернет-магазинів оплата за повернення лягає на покупця і він має розуміти, якщо товар не підійде - він втрачає гроші, які має заплатити кур'єру. Розглянемо мінуси та плюси післяплати.

Переваги накладеного платежу (післяплати)

Накладений платіж (післяплата) має свої власні переваги, які можуть бути привабливими для покупців і деяких бізнесів.
  • Покупець не має ризику втратити гроші за товар який хоче придбати. Оплата здійснюється лише після того, як товар був отриманий.
  • Накладений платіж може підвищити довіру покупців до магазину або постачальника, оскільки вони можуть переконатися у якості товару або послуги перед оплатою.
  • Для багатьох покупців зручно мати можливість оплатити замовлення в момент отримання, особливо якщо немає інших методів оплати (на сайті інтернет-магазину), таких як кредитні картки.
  • Покупець отримає товар через деякий час, тож технічно може використати цей час для того, щоб знайти гроші на оплату товару. Наприклад ви замовляєте товар сьогодні (останній акційний товар на сайті за дуже привабливою ціною), завтра ви отримаєте зарплату (гроші для оплати товару), а товар доставлять через декілька днів.
  • Для дорогих товарів може бути зручно використовувати накладений платіж, оскільки це дозволяє покупцеві переконатися у якості перед оплатою великої суми. Комісія кур'єрської служби відповідно буде більша, але ви сплачуєте за мінімізацію (повне усунення) ризиків пов'язаних з купівлею товару.

Недоліки накладеного платежу (післяплати) 

  • Продавець бере на себе ризик того, що покупець може відмовитися від оплати після отримання товару або послуги. Для маленького та середнього бізнесу це дуже суттєво. Магазин втрачає не тільки час (гроші на оплату праці), але й 'заморожує' свій товар на деякий час. Наприклад це останній товар, та щоб його продати або доставити до нового клієнту - треба спочатку його отримати та перевірити на пошкодження (можливі під час транспортування).
  • Cлужби доставки надають послугу накладеного платежу за додаткову плату, що може збільшити вартість доставки для покупця.
  • Для бізнесу важливо отримати гроші якнайшвидше. Накладений платіж може призвести до затримок у фінансових потоках та вплинути на ліквідність.
  • Не всі покупці можуть бути задоволені обмеженістю вибору методів оплати. Наприклад, якщо покупець не має готівки або не може скористатися іншим методом оплати, це може вплинути на його рішення про покупку.
  • У деяких випадках, таких як повернення товару чи зміни умов угоди після отримання товару, можуть виникнути ускладнення зі здійсненням повернення коштів або корекції оплати.
  • Якщо товар під час доставки пошкоджується або втрачається, можуть виникнути проблеми з визначенням, хто несе відповідальність за це до моменту оплати. Страхування вантажу частково вирішує цю проблему, але є свої нюанси.

Скільки коштує послуга післяплати?

Залежить від компанії. Наразі ціни доволі часто змінюються, тож актуальну інформацію завжди треба перевіряти на офіційних сайтах. Деякі інтернет-магазини надають актуальну інформацію про ціни на доставку та послугу післяплати під час оформлення покупки. Такі дії магазину направлені на те, щоб мінімізувати кількість відмов від товару через високі комісії.

Які є альтернативи післяплати?

Великі інтернет-магазини впроваджують різні сервіси, послуги та процеси щоб збільшити обсяги продажів. Різні варіанти безпечних продажів (для обох сторін), страхування тощо. Також онлайн-магазини відкривають офлайн точки видачі, які слугують місцем, де покупець може перевірити товар та сплатити або відмовитись від нього з мінімальними витратами.

🙌 Підтримати блог @jargoniist

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: