Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Невелика перевірка знань щодня краща за довге зубріння напередодні контрольної роботи. Готові домашні завдання допоможуть тобі перетворити таку перевірку на одну з корисних навчальних навичок, і для цього буде достатньо всього десять хвилин щоранку чи ввечері. За цей час можна розв'язати одне-два завдання та порівняти свій розв'язок з правильним.
Як організувати щоденну перевірку знань з геометрії
З чого розпочати таку самоперевірку? Звісно, з вибору завдань. Краще брати приклади з тої теми, яку зараз вивчаєш на уроках; але також можна брати й матеріал з минулих занять. Розв'яжи завдання самостійно, не підглядаючи у відповідь; запиши всі кроки розв'язання. Потім – порівняй свої відповіді з готовими рішеннями. Тут добрим помічником для тебе стануть збірки з розв'язаннями на зразок гдз геометрія 7. Май на увазі, що навіть коли відповідь є правильною, спосіб розв'язання, який надається у розв'язнику, все одно може бути іншим.
Корисним також буде ведення записів своїх щоденних перевірок. У них ти можеш відмічати дату, тему, результати. Записуй також у щоденнику свої можливі помилки – такі записи покажуть, як з часом змінюються твої знання. Можливо, якісь теми стали простішими, а з якимись – виникають труднощі. Ці записи підкажуть тобі, над чим треба попрацювати додатково.
Переваги щоденних перевірок
Щоденна перевірка допомагає помітити прогалини в знаннях. Адже доволі часто може здаватися, що тема добре вивчена, але задача все одно не розв'язується. Готові відповіді своєчасно покажуть тобі, де саме виникла проблема. Можливо, забулося якесь правило, або в голові переплуталися важливі формули. Очевидно, що набагато краще знайти такі проблеми під час самоперевірки, ніж на контрольній роботі.
Систематична робота з готовими домашніми завданнями допоможе тобі розвити важливу навичку – вміння перевіряти себе самого. Спочатку доведеться витрачати більше часу на порівняння свого розв'язку з правильним. Але згодом ти навчишся швидко помічати помилки та зможеш самостійно оцінити, наскільки добре опанував нову тему. Така самостійність дуже допоможе у навчанні.
До того ж щоденні перевірки корисні не тільки для пошуку помилок. Вони допомагають краще запам'ятати правильні способи розв'язання. Коли часто бачиш схожі приклади, помічаєш закономірності; поступово стає зрозуміло, які прийоми працюють найкраще.
А також зауважимо, що завдання для самоперевірки поступово можна ускладнювати. Розпочати, звісно, краще з простих прикладів, схожих на ті, що вчителька показувала на уроці. А коли вони почнуть виходити легко, спробуй складніші задачі. Звіряй себе за готовими відповідями – вони покажуть, чи правильно ти рухаєшся. Така поступовість допоможе впевнено просуватися вперед, не втрачаючи мотивації через занадто складні завдання.