Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Кожен, хто користується автомобілем, повинен його застрахувати. Завдяки полісу можна компенсувати вартість ремонту, лікування постраждалих у разі аварії або відшкодувати збитки, завдані третім особам у випадку ДТП. Без страховки власник транспортного засобу ризикує отримати значні витрати, судові позови або навіть втрату автомобіля.
Які існують види страхування в Україні
В Україні існує добровільне (КАСКО) та обов’язкове (ОСЦПВ, або автоцивілка) страхування автомобілів. Кожен із цих страхових продуктів має свої переваги та недоліки, а також різні умови покриття збитків.
Обов’язкове страхування: що про нього потрібно знати
Оформити автоцивілку дуже зручно в страховій компанії UNIQA. На її сайті можна швидко й недорого оформити договір ОСЦПВ. Цей вид страхування є обов’язковим для всіх власників авто в Україні згідно з законом. ОСЦПВ — інструмент захисту потерпілих. Він дозволяє покрити витрати, пов’язані з заподіянням шкоди життю, здоров'ю та майну третіх осіб у результаті виникнення ДТП. Наприклад, якщо необхідно відремонтувати машину, то всі витрати бере на себе страхова компанія. У разі потреби вона оплатить і лікування.
Оформляючи автоцивілку, необхідно розуміти, що вона має обмежене покриття. Якщо постраждали не лише треті особи, а й винуватець ДТП, то від страхової компанії він нічого не отримає. Не варто очікувати на компенсацію, якщо авто було пошкоджене внаслідок подій, не прописаних у договорі.
Добровільне страхування (КАСКО): що воно покриває
Оформити автоцивілку у Львові можна на сайті https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/lviv/. Тут же пропонується придбати поліс добровільного страхування — КАСКО. Це додатковий захист, який оформлюють за бажанням. Що саме буде покривати поліс, залежить від програми. Страховка може охоплювати такі ризики, як-от:
- ДТП;
- викрадення машини;
- пошкодження автомобіля внаслідок стихійних лих;
- воєнні ризики;
- вандалізм та інші.
Добровільне страхування має безліч переваг. По-перше, це максимальний захист. Ви отримуєте компенсацію, якщо машину вкрали, пошкодили чи вона постраждала внаслідок інших дій. По-друге, це суттєве зниження фінансових ризиків. Більшу частину витрат відшкодовує страхова компанія. Така страховка себе повністю виправдовує, якщо ви купуєте нову, дорогу машину. По-третє, це технічна допомога на дорозі. Якщо ваш автомобіль зламався, його можуть відремонтувати на місці або доставити евакуатором на СТО. Висока компенсація — ще одна вагома перевага. Сума виплат зазвичай відповідає ринковій ціні авто або вартості ремонту.
КАСКО має також певні недоліки. До них відносять високу вартість страхового поліса, хоча завжди можна підібрати оптимальний варіант. Страховики пропонують декілька видів страхування транспортного засобу. Вартість поліса КАСКО буде залежати від марки автомобіля, стажу водія та регіону. Залежно від вибраної страховки у власника транспортного засобу можуть виникнути складності з її оформленням. Деякі компанії вимагають додаткові умови (наприклад, встановлення сигналізації).
Якщо були порушені вимоги договору, вам можуть відмовити у виплаті компенсації. Наприклад, у тому разі, якщо ДТП сталася через те, що водій був у наркотичному чи алкогольному сп’янінні.
Як бачите, автоцивілка — обов’язковий вид страхування. Якщо ОСЦПВ не оформити, то ризикуєте отримати штраф згідно з українським законодавством. КАСКО — добровільне страхування, це можливість додатково захистити себе та своє майно.