Сьогодні, коли соціальні мережі переповнені захопливими відео, рілсами та трансляціями, контент-кріейтери все частіше замислюються, як покращити якість своїх матеріалів. Та якщо хочеться вийти за межі текстового блогу (не наш випадок 😂)і створювати відеоконтент для Instagram, TikTok або YouTube, недостатньо просто гарної ідеї. Важливо також мати правильне обладнання для втілення її в життя.
Чому камера – це не все?
Звісно, камера є основою будь-якого відеоконтенту, але якість зйомки залежить і від інших факторів. Без хорошого звуку та освітлення навіть найкраща ідея може залишитися непоміченою. Щоб відеоконтент виглядав професійно, важливо врахувати наступні аспекти:
- Звук: аудиторія може пробачити недоліки відео, але от поганий звук – це фатальна помилка. Інвестиція в мікрофон – перший крок до покращення якості контенту.
- Освітлення: м'яке рівномірно розсіяне світло або правильний ракурс можуть суттєво змінити візуальне сприйняття відео. Тому підсвітка – це інвестиція номер два
- Стабілізація: тремтяча картинка – великий мінус для контенту. Рішення – або камера з хорошою оптичною та цифровою стабілізацією, або ж штатив чи стабілізатор. Або й те і інше.
Топ-5 аксесуарів для контент-крієйтера
Інтернет-магазини та маркетплейси пропонують широкий вибір аксесуарів, які допоможуть покращити якість ваших відео, зробивши їх професійними та візуально привабливими. Так, промоніторивши кілька десятків з них, ми знайшли доволі цікавий – iPug Prostir. Знайти його можна тут:
https://ipug.store/. Отже, почнемо з найбазової камери та будемо рухатись далі.
-
Смартфон або камера з високою роздільною здатністю: почати можна навіть із смартфона з хорошою оптикою та стабілізацією (суб’єктивно – або флагманські моделі від Самсунг, або Айфони. Оптика там вогонь). Головне – обирати моделі з хорошими можливостями зйомки у 4K або Full HD та оптичною стабілізацію.
-
Зовнішній мікрофон. Тут є 2 варіанти: петличний мікрофон, компактний а зручний для запису голосу, наприклад, під час зйомки влогів чи інтерв'ю, та шотган-мікрофон, що ідеально підходить для запису звуку з переднього плану.
-
Освітлення. Оптимальним та недорогим аксесуаром є кільцеві LED-лампи, які забезпечують рівномірне м'яке світло, яке чудово підходить для портретних відео. Або ж можна зупинити вибір на більш “дорослих” софтбоксах, які додають більше професійності, створюючи вже ближче до студійного по якості освітлення.
-
Стабілізатор (гімбал). Це девайс, який дозволяє записувати плавні відео навіть під час руху. Для смартфонів і камер доступні моделі з різними рівнями складності.
-
Тринога або штатив. Мабуть, це базовий аксесуар для будь-якого контент-кріейтера. Він дозволяє встановити камеру або телефон та звільнити руки.
Як вибрати аксесуари?
Варто визначити свої потреби: Якщо ви знімаєте вдома, можна обійтися кільцевою лампою й петличним мікрофоном. Для зйомок на вулиці краще надати перевагу стабілізатору та шотган-мікрофону.
Враховуйте бюджет. Якщо ви не хочете витратити всі гроші на дорогі девайси і кілька місяців харчуватись виключно мівіною (вони не заплатили нам за рекламу, цей раз пробачимо), то хочемо заспокоїти, що хороші аксесуари можна знайти навіть у середньому, а інколи й бюджетному ціновому сегменті. Поки ваша аудиторія не вимірюється хоча б чотиризначними цифрами, не вкидайте всі заощадження у техніку.
Майбутній розвиток. А ось якщо ви плануєте створювати різноплановий контент, інвестуйте в універсальні рішення, які підходять для різних форматів.
Отже, як підсумок, можемо сказати, що контент-крієйтинг – це не лише творчість, але й робота з технікою. Підбір якісного обладнання, такого як мікрофон, освітлення чи стабілізатор, може зробити ваші відео помітно кращими. Шукайте та знаходьте аксесуари, які допоможуть створювати контент, що приверне увагу аудиторії!