Що таке CMYK? Де використовується? Скількі кольорів може існувати?

Store Image
CMYK - це модель кольорів, що використовує чотири основні кольори: ціан (Cyan), маджента (Magenta), жовтий (Yellow) і чорний (Key/Black). Вона використовується головним чином у друкарстві та поліграфії для створення кольорових зображень на друкарських машинах.
  • Ціан (Cyan): Відтінок синього, що використовується для відтворення синього спектру.
  • Маджента (Magenta): Відтінок червоного, використовується для відтворення червоного спектру.
  • Жовтий (Yellow): Відтінок жовтого, використовується для відтворення жовтого та зеленого спектрів.
  • Чорний (Key/Black): Чорний колір, який додається для удосконалення глибини та контрасту, а також для зменшення витрати чорнила.
CMYK використовується у друкарстві майже всього (брошури, афіши, упаковка, журнали, книги тощо), де важлива точність відтворення кольорів. Кількість можливих кольорів в системі CMYK обмежена кількістю можливих комбінацій цих чотирьох основних кольорів. Існує 104,060,401 кольорів в системі CMYK. Це в рази більше ніж може передати HEX або RGB.

Чи є прозорість в моделі CMYK?

Оригінальна модель кольорів CMYK, яка використовується в друкарстві та поліграфії, не має альфа-каналу для визначення прозорості. Кожен з чотирьох кольорових каналів (ціан, маджента, жовтий, чорний) визначається своїм власним відсотком насиченості від 0% до 100%, і вони комбінуються для створення кінцевого кольору.
Проте існують розширені варіанти моделі CMYK, які підтримують альфа-канал для визначення прозорості. Такі формати, як CMYKA або CMYK + A, можуть використовуватися в деяких графічних програмах які підтримують прозорість.
Store Image

🙌 Підтримати блог @clrad

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.