Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Манґа - це японський термін, що вживається для позначення коміксів або графічних новел, створених у Японії або в японському стилі. Це мистецтво, яке має довгу історію в Японії та є популярним не тільки серед дітей та підлітків, а й серед дорослих читачів.
Особливістю манґи є читання з права на ліво (та зверху вниз), що відрізняється від традиційних коміксів, які читаються зліва направо. Такий спосіб читання виник у Японії та став традиційним для багатьох азійських країн.
Манґа на відміну від американських коміксів має різноманітні теми та жанри. Вона охоплює все, починаючи від романтики, фентезі, наукової фантастики, бойовиків, драми, історії і закінчуючи хоррором, спортом, пригодами та багатьма іншими. Також існують манґа-адаптації популярних літературних творів та манґа, що базуються на аніме (японських анімаційних фільмах або серіалах).
Манґа має своїх власних художників і авторів, і деякі із них стають надзвичайно популярними як в Японії, так і у всьому світі. Манґа випускається у формі окремих книжок (танкобон), журналів або веб-сайтів. Це є невід'ємною частиною японської поп-культури, а її популярність поширюється на всю планету, привертаючи шанувальників з різних країн.
Можна сказати що манґа з'явилась приблизно у XIX столітті.
Перша відома манґа, визнана найстарішою, - це "Манґа Хокусая" (Hokusai Manga), яка була створена японським художником Кацусіка Хокусаї (відомим також як Хокусай) і вперше опублікована у 1814 році. Ця серія містила набір ілюстрацій, що охоплювали різноманітні теми: від живопису до сцен з повсякденного життя, військових сцен та різноманітних персонажів.
Проте манґа у сучасному розумінні, як довга сюжетна історія у вигляді коміксу, розвинулася вже у XX столітті. У 20-30-х роках минулого століття з'явилися різні варіанти манґи, у тому числі і такі, що стали популярними серед читачів.
Читання манґи справа наліво коріниться в японській писемності та традиції читання. Причина, чому манґу та інші японські публікації читаються у такому напрямку, полягає у певних історичних та культурних аспектах.
Японська мова традиційно писалася вертикально, зверху вниз, та справа наліво. Цей стиль написання використовувався до впровадження західної типографії та друкованих матеріалів. Перші японські комікси (які пізніше стали манґою) були створені, дотримуючись цього традиційного написання.
Хоча західні впливи на японську культуру призвели до друку книг та коміксів зліва направо (західний стиль), багато публікацій манґи намагаються зберегти традиційний стиль читання, щоб підкреслити своє походження та унікальність.
Я тільки нещодавно почав читати манґу і знадобилося трохи часу щоб адаптуватись під новий тип читання. По-перше - початок книги, це її кінець. Тож обкладинка книги знаходиться на звороті. Наразі я читаю 'Зроблено в безодні' Акіхіто Цукуші та 'Ґаннібал' Масаакі Ніномія. Читаю я це українською мовою справа наліво.
Мені сподобалось те, що видавництво NashaIdea додає в кінець (на початок в традиційному варіанті) книги маленький туторіал, який показує як користуватись / як читати манґу.
І ще один приклад:
Хоча перші враження від читання манґи справа наліво можуть бути дещо незвичайними для читачів, звикнути до цього стилю можна досить швидко, особливо якщо читати манґу регулярно. На власному досвіді скажу, що після читання справа наліво - перестрибнути на звичний формат читання стає теж маленьним викликом. Потрібно декілька хвилин щоб знову адаптуватись.
🔗 Цитувати допис: "Що таке манґа? Коли з'явилась та як читати?"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
🙌 Підтримати блог @kawaiididko
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Дисклеймер
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.