Neon Genesis Evangelion – культове аніме, яке має кілька версій та альтернативних кінцівок. Якщо хочеш розібратися в усьому хаосі, ось основні варіанти перегляду.
Класичний порядок (оригінал + фільм)
Neon Genesis Evangelion (1995) – 26 серій
The End of Evangelion (1997) – альтернативний фінал замість 25-26 серії
Це канонічний шлях перегляду, який найкраще передає оригінальну історію. Серіал поступово занурює в світ, а The End of Evangelion розширює фінал.
Для тих, хто хоче побачити більше
Neon Genesis Evangelion (1995) – 26 серій
Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth (1997) (переказ перших 24 серій + трохи екстра контенту) - якщо знайдете де подивитись
The End of Evangelion (1997)
Про тайтл Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth пишуть багато різного. Хтось каже, що це був маркетинговий прийом щоб підігріти людей перед показом The End of Evangelion (EoE) і він не обов'язковий до перегляду. Хтось пише, що додані сцени трохи більше розкривають історію. Тож краще подивитись і сперечатись, що до того, чи варто було його дивитись. Якщо знайдете де дивитись, бо на стрімінгових сервісах мені не вдалося знайти цей тайтл.
Ребілди (альтернативна версія історії / тетралогія фільмів)
Якщо хочете сучасну анімацію та трохи інший розвиток подій:
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone (2007)
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance (2009)
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo (2012)
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time (2021)
Ці ребілди (Rebuild) починаються як ремейк, але поступово відходять від оригінальної історії та дають новий фінал. Рекомендується дивитись після перегляду оригінальної / канонічної історії.
Оптимальний варіант для першого перегляду Єванґеліон
Neon Genesis Evangelion (1995)
The End of Evangelion (1997)
Rebuild of Evangelion (2007-2021) – якщо хочеш побачити ремейк / ребілд та нову анімацію
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
В якому порядку дивитись аніме Єванґеліон? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/kawaiididko/t/xraoqd4lon/v-iakomu-poriadku-dyvytys-anime-yevangelion (дата звернення: 05.02.2025). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
В якому порядку дивитись аніме Єванґеліон? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/kawaiididko/t/xraoqd4lon/v-iakomu-poriadku-dyvytys-anime-yevangelion (дата звернення: 05.02.2025).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.