Обкладинка нотатки: Що означає "Нативний"?

Що означає "Нативний"?

Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Термін "нативний" походить від латинського слова "nativus", що означає "природжений" або "природний". Це слово, у свою чергу, походить від дієслова "nasci", що означає "народжуватися". Таким чином, "нативний" означає щось, що є природженим або рідним для певного середовища чи контексту.
У різних мовах слово "нативний" може мати схожі значення. Наприклад:
  • В англійській мові слово "native" використовується для позначення чогось природного або рідного для певної місцевості, культури або технологічної платформи.
  • В українській мові "нативний" має схоже значення і використовується в контексті рідного або природного стану для чогось.
Цей термін активно використовується в багатьох галузях (IT- технології, лінгвістика, маркетинг тощо), де важливо підкреслити рідність або природність певного об'єкта чи явища для конкретного середовища чи контексту.
embedded development
embedded development

Що означає Нативний в IT?

Термін використовується для опису програмного забезпечення або додатків, які були розроблені спеціально для певної платформи або операційної системи. Наприклад, нативний додаток для iOS написаний мовою Swift або Objective-C, тоді як нативний додаток для Android використовує мови Java або Kotlin. Також можна почитати раніше опублікований допис - Що таке нативний машинний код.
Основні характеристики нативного програмного забезпечення - висока продуктивність, доступ до всіх можливостей.
Нативні додатки зазвичай працюють швидше і ефективніше, оскільки вони оптимізовані для конкретної платформи. Також додатки можуть використовувати всі функції і можливості платформи, включаючи доступ до апаратного забезпечення, такого як камера, GPS, та інші.
Тобто нативне ПЗ - вміє використовувати всі можливості платформи, бо є рідним для неї.
НЕ нативне ПЗ - використовує адаптери, віртуальні машини та інші інструменти, щоб адаптуватись до платформи. Саме це й робить не нативні додатки більш повільними та/або обмеженими.
Приклади:
  • Нативні мобільні додатки розробляються спеціально для iOS або Android.
  • Десктопні додатки: Нативні додатки для Windows, macOS або Linux розробляються з урахуванням особливостей цих операційних систем.
  • Веб-додатки: Хоча веб-додатки зазвичай не вважаються нативними, існують нативні компоненти браузерів або розширення, які розробляються для конкретних браузерів.
Вибір між нативними і крос-платформеними рішеннями залежить від багатьох факторів, включаючи вимоги до продуктивності, бюджет, терміни розробки та цільову аудиторію.
Також термін може використовуватись по відношенню до (нативних) API - інтерфейсів програмування, які надаються операційною системою або платформою, і дозволяють розробникам створювати програми, використовуючи рідні функції і сервіси.
Цей термін доволі універсальний та може використовуватись до багатьох речей. Дані, бібліотеки, інтерфейси тощо. Думаю суть зрозуміла.

Нативність в інших сферах

Термін може використовуватися не лише в контексті програмного забезпечення, але й у багатьох інших галузях і контекстах. Найпопулярніші приклади - мова та реклама.
Нативна реклама - це реклама, яка інтегрується у інтерфейс і функціональність платформи, де вона розміщується. Вона виглядає як частина контенту, на відміну від традиційних банерів або поп-апів (які мають неприродній вигляд та можуть рекламувати навіть не релевантний до контенту сторінки / додатку продукт).
Нативні мови - це рідні мови, якими говорять люди з певної країни чи регіону. Наприклад, українська є нативною мовою для жителів України.

🔗 Цитувати допис: "Що означає "Нативний"?"

Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.

Розгорнути деталі


🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Обкладинка нотатки: Вмикаємо YJIT у Ruby 3.2.1 (Ruby on Rails)
Обкладинка нотатки: Що таке технічний борг (technical debt) в IT проєктах?
Обкладинка нотатки: Що таке "розповзання скоупу" (Scope Creep / Скоуп кріп)?
Обкладинка нотатки: Як працює 'rails console --sandbox'?
Обкладинка нотатки: Для чого потрібна база даних CVE (Common Vulnerabilities and Exposures)?
Обкладинка нотатки: Чи створює Ruby нову копію об’єкта при присвоєнні змінної змінній?
Обкладинка нотатки: В чому різниця між immediate value та reference у Ruby?
Обкладинка нотатки: Чому Ruby код повертає nil після виконання puts?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.