CC (Carbon Copy) і BCC (Blind Carbon Copy) - це два поля, які використовуються при відправленні електронних листів (емейлів) для залучення додаткових отримувачів.
Коли ви додаєте адресу електронної пошти в поле CC (українською просто - копія), це означає, що ви відправляєте копію листа цій особі, і всі інші учасники листування бачать, хто ще отримав цю копію. Це корисно для забезпечення прозорості в робочих або групових емейлах.
BCC (українською - прихована копія) відрізняється тим, що хоча ви також відправляєте копію листа адресатам, яких додали в це поле, імена цих адресатів не відображаються для інших отримувачів листа. Це корисно для збереження приватності отримувачів, наприклад, при розсилці повідомлень великій групі людей (наприклад реклами).
BCC функція важлива в маркетингу. Відправка рекламного емейлу багатьом адресатам дуже спрощується:
всі адресати одночасно вказуються у BCC (не треба створювати та відправляти окремі листи);
список адресатів зберігається приватним (ніхто з отримувачів не побачить емейл-адреси інших);
Бувають ситуації, коли маркетологи ненавмисно додають всіх отримувачів до CC (замість BCC), тим самим 'зливаючи' дорогоцінну базу клієнтів. Це може мати дуже негативні наслідки.
Чому назва саме carbon copy?
Термін "carbon copy" (CC), який перекладається як "копія на копіювальному папері", походить від методу створення копій документів до появи цифрових технологій. Для цього використовувався копіювальний папір, який клався між двома аркушами звичайного паперу. Коли писали або друкували на верхньому аркуші, тиск переносив чорнило з копіювального паперу на нижній аркуш, створюючи копію оригіналу.
Такий спосіб дозволяв одночасно створювати копії листа під час його написання. Цей фізичний процес відображений у назві функції "CC" в електронних листах, де користувачі можуть відправити "копії" листа додатковим одержувачам. Таким чином, історична техніка створення копій дала назву цій функції у сучасних емейл-системах.
Blind (сліпий) - додаткове слово, яке характеризує додаткову функцію приховування адресатів.
Як працює функція 'відповісти', якщо емейл має СС та BCC?
Функція "відповісти" в електронних листах працює трохи по-різному залежно від того, чи ви вибрали "відповісти" чи "відповісти всім". Ось як це працює з адресами, доданими в поля CC та BCC:
Відповісти (Reply): Якщо ви натиснете просто "відповісти", ваша відповідь буде відправлена тільки тій особі, яка надіслала вам електронний лист. Адреси, внесені в поля CC та BCC в оригінальному листі, не отримають вашу відповідь.
Відповісти всім (Reply All): Ця опція відправить вашу відповідь не тільки особі, яка надіслала вам лист, але й усім іншим, чиї адреси були вказані в полі CC оригінального листа.
Однак важливо зазначити, що адреси, які були в полі BCC, не отримають вашу відповідь, навіть якщо ви використовуєте "відповісти всім". Це тому, що інформація про BCC адреси не зберігається в листі.
BCC залишається конфіденційним і прихованим від усіх. Але BCC адресат й не отримує відповідь, якщо було використана опція - відповісти всім.
Що означає СС в чатах?
В чатах, особливо в корпоративних месенджерах типу Slack чи Microsoft Teams, CC використовується для включення додаткових осіб у чат / дискусію. Наприклад, ви можете обговорюєте якусь проблему. Але існує в компанії ще людина, яка має якусь інформацію про конкретну ситуацію. Ви можете її "покликати" написав CC: @username, що буде означати - Хей @username, зверни на цю дискусію увагу та долучись.
Це більш як данина стилю емейлів. В чатах ви можете просто кликати людей долучитись до дискусії, не використовуючи акронім CC.
🔗 Цитувати допис: "Що таке CC та BCC в емейлах? Для чого та як використовувати?"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Що таке CC та BCC в емейлах? Для чого та як використовувати? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/memecode/t/4nqkb0gwmr/shcho-take-cc-ta-bcc-v-emeilakh-dlia-choho-ta-iak-vykorystovuvaty (дата звернення: 12.09.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Що таке CC та BCC в емейлах? Для чого та як використовувати? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/memecode/t/4nqkb0gwmr/shcho-take-cc-ta-bcc-v-emeilakh-dlia-choho-ta-iak-vykorystovuvaty (дата звернення: 12.09.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
27.04.2024
Назва допису:
Що таке CC та BCC в емейлах? Для чого та як використовувати?
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.