Будучи в гостях у родичів в Португалії, я мала змогу досхочу наїстись оливок в різних проявах. Але найбільше мені сподобався варіант, який самостійно маринував чоловік моєї тітки. Він португалець та добре знається на смаках такого поширеного в його країні продукту, як оливки.
Звичайно, він використовував оливки, традиційні для їхнього регіону, придбані на вагу на ринку чи в супермаркеті. Але в моєму випадку, я вирішила замаринувати оливки сорту каламата. Вони, звісно, походять з Греції, але мені здалось, що вони найбільш наближені до тих, що я куштувала в Португалії.Отож переходимо до, власне, рецепту. Він є досить простим і потребує тільки 5 складників:
оливки (ви можете взяти чорні)
оливкова олія
орегано
часник
лавровий лист
В мене каламата без кісточки, але з кісточкою теж можна і навіть треба. Бо тоді вони будуть більш пружними. Я злила майже весь маринад, який був у банці з оливками.
Оливкової олії краще не шкодувати і наливати в ємкість з оливками так, щоб майже покрити їх. До речі, оливкову олія треба брати тільки екстра вірджин, вона більш ароматна та насичена смаком. В мене - від італійського виробника. Тому і виходить такий інтернаціональний рецепт :) Часника та орегано теж потрібно вдосталь, щоб зробити оливки пряними та з гостринкою. А лавровий лист взагалі не обов’язковий інгредієнт, якщо не полюбляєте його.
Ці всі складники потрібно добре вимішати, накрити кришкою чи харчовою плівкою та залишити маринуватись якнайдовше або скільки витримаєте :) Бо аромат одразу дуже заманливий і апетитний. Оливкову олію, в якій маринувались оливки, потім можна просто смакувати зі свіжим хлібом або заправити нею салат.
В Португалії оливки подають, як закуску перед основними стравами. В тандемі з сирами, презунто (португальський аналог іспанського хамону) і келихом вина, вони створюють гарний настрій перед обідом чи вечерею. Також їх можна додавати до салатів зі свіжих овочів або до соусів для пасти.
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: