Що таке протокол HTTP? Яка різниця між HTTP та HTTPS?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке протокол HTTP? Яка різниця між HTTP та HTTPS?

Протокол HTTP (Hypertext Transfer Protocol) є основним протоколом для передачі даних в інтернеті. Він використовується для взаємодії між веб-браузерами і веб-серверами, дозволяючи отримувати та надсилати дані, такі як HTML-сторінки, зображення, стилі, javascript тощо.
HTTP працює на основі клієнт-серверної моделі, де веб-браузер виступає у ролі клієнта, який надсилає запити, а веб-сервер обробляє ці запити та надсилає відповіді. Протокол є текстовим, що означає, що дані передаються у вигляді текстових повідомлень.
HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) - це розширення протоколу HTTP з використанням шару захисту (SSL або TLS) для забезпечення зашифрованого з'єднання між клієнтом і сервером. Головна різниця між HTTP та HTTPS полягає в тому, що HTTPS забезпечує захищеність даних шляхом шифрування передачі інформації між клієнтом і сервером.

Основні відмінності між HTTP та HTTPS

Шифрування даних
У випадку HTTPS дані, які передаються між клієнтом і сервером, шифруються, що робить їх більш захищеними від прослуховування третіми особами.
Ідентифікація сервера
HTTPS дозволяє серверу підтверджувати свою ідентичність, використовуючи цифровий сертифікат. Це допомагає уникнути можливості атак типу "людина посередині" (Man-in-the-Middle).
Порт з'єднання
HTTP використовує порт 80 для з'єднання, тоді як HTTPS використовує порт 443. Це дозволяє серверам розрізняти тип з'єднання.
Використання HTTPS рекомендується для всіх веб-сайтів, особливо тих, де передаються конфіденційні або особисті дані.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: