Що таке CI/CD в розробці ПЗ?

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Delivery або Continuous Deployment) - це практика в розробці програмного забезпечення, яка спрямована на автоматизацію процесу зборки (build), тестування (test) та розгортання (deploy) програмного забезпечення. Основна мета CI/CD - прискорити розробку та покращити якість програмного продукту шляхом автоматизації завдань і впровадження неперервного циклу build-test-deploy. Основні концепції CI/CD включають у себе Continuous Integration та Continuous Delivery.

Continuous Integration (CI)

Це практика, яка полягає у тому, що розробники регулярно зливають свій код у спільний репозиторій (наприклад, у систему керування версіями, таку як Git). Після злиття коду здійснюється автоматична збірка і тестування програмного забезпечення з метою виявлення конфліктів та помилок.

Continuous Delivery (CD)

Ця практика передбачає, що програмне забезпечення завжди готове до випуску (релізу), оскільки процеси зборки, тестування та розгортання повністю автоматизовані. Програмне забезпечення може бути готове до випуску у будь-який момент, і розробники можуть випускати нові версії безпосередньо після успішного завершення тестування. Continuous Deployment (CD) - практика яка є розширенням Continuous Delivery і передбачає автоматичне розгортання нових версій програмного забезпечення у виробничному середовищі після їх успішного пройдення тестування.
Застосування CI/CD дозволяє зменшити час циклу розробки, покращити якість програмного забезпечення, знизити ймовірність виникнення помилок у продукті та зробити процес розгортання програмного забезпечення більш надійним та ефективним.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.