Чим відрізняється High Availability від Scalability?

Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Висока доступність (High Availability) та масштабованість (Scalability) - це два різні аспекти, пов'язані із забезпеченням ефективної та надійної роботи систем в IT, але вони мають різні цілі:

Висока доступність (High Availability)

HA - відповідає за забезпечення стійкості системи та надання послуг користувачам навіть у випадку збоїв або помилок. Головна мета - забезпечити, щоб система була завжди доступною і надавала послуги безперебійно. HA включає в себе заходи, які дозволяють системі продовжувати роботу, навіть якщо виникає збій або проблема, забезпечуючи високий рівень надійності.

Масштабованість (Scalability)

Спрямована на здатність системи ефективно реагувати на різного типу зрозстання (наприклад трафіку). Scalability включає в себе здатність системи розширюватися або зменшуватися для забезпечення оптимальної продуктивності при змінних умовах.
Ці концепції можуть здаватися схожими та навіть взаємодіяти, вони вирізняються головним чином в своїх цілях. HA фокусується на надійності та уникненні перерв у роботі, тоді як масштабованість спрямована на здатність адаптуватися до зміни розмірів або обсягів системи для забезпечення ефективного функціонування (уникнення перерв у роботі теж входить сюди; саме тут пересікаються High Availability та Scalability).

🔗 Цитувати допис: "Чим відрізняється High Availability від Scalability?"

Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.

Розгорнути деталі


🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Обкладинка нотатки: Що таке DDL (Data Definition Language) та DML (Data Manipulation Language)? Коли та для чого використовуються?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.