Що таке Hot Potato (Гаряча Картопля) в розробці софту?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке Hot Potato (Гаряча Картопля) в розробці софту?

Hot Potato (Гаряча Картопля) - це термін, який використовується в розробці програмного забезпечення для позначення ситуації, коли конкретна задача або проблема передається від одного розробника до іншого (або від однієї команди до іншої) дуже швидко, як гаряча картопля в забавці, де її треба передати іншому якнайшвидше.
Цей термін виник від аналогії з дитячою грою "гаряча картопля", де діти передають гарячий предмет один одному, намагаючись не тримати його в руках дуже довго (бо гаряче). У розробці це вказує на те, що певна проблема має бути вирішена, але ніхто не залишається з нею надто довго.
Така ситуація може виникнути з різних причин, таких як обмежені ресурси, відсутність необхідних навичок чи зміни в пріоритетах проєкту. Важливо ефективно співпрацювати та швидко передавати "гарячу картоплю", щоб уникнути затримок у розробці та забезпечити успішну імплементацію рішення.

Приклад Hot Potato ситуації

  • Клієнт виявляє проблему та доповідає про це в службу підтримки проєкту.
  • Служба підтримки направляє задачу на фікс багу до backend розробників.
  • Backend розробник бере задачу в роботу та виявляє, що проблема пов'язана з налаштуваннями серверу та перенаправляє на DevOps команду.
  • Хтось з DevOps команди бере задачу в роботу, та виявляється що проблема з компіляцією Frontend'a. Перенаправляє на Frontend команду.
  • І так далі, поки проблему хтось не вирішить. 
Причин та варіантів Hot Potato може бути багато. Але головна ціль - пофіксити баг якнайшвидше.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: