Коли в нашому холодильнику з'явився італійський сир рікотта, закономірно постало питання: а що ж цікавого та смачного з ним можна приготувати? Але хотілось чогось не банального, а більш автентичного та традиційного. А гугл видавав тільки варіації чізкейків і запіканок з шпинатом. “Нудноооо!” – сказали ми і пішли до чата GPT за порадою з відповідним запитом.
Серед варіантів, які він запропонував, ми і обрали традиційний італійський десерт – бісквітний торт кассата, який по фото з інтернету був більше схожий на бабусин пиріг з тонною цукатів та різних прикрас. Який в принципі таким і являється.
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=178277 Quelle: Photographin: Valentina Derito Seindal (Dänemark)
Але ми вирішили мінімізувати рецепт і зробити більш консервативну модифікацію цієї випічки. Вийшло смачно і чимось нагадало панеттоне. Можливо, завдяки цукатам та шоколадним дропсам, які ми додали у сирну начинку та легкому мигдалевому присмаку (адже коржі ми просочили лікером Амаретто). Отже, переходимо до опису власного досвіду.
Витрати часу: до 2 годин
Складність: 3 з 5
Вартість: вище середньої
Нам знадобиться:
Для бісквіту
6-8 яєць (залежно від розміру, не найсвіжіші, в ідеалі ті, що вже тиждень лежать в холодильнику)
150 г борошна
140 г цукру
10 г ванільного цукру
8 г розпушувача для тіста
Для начинки
500 г рікоти
100 г цукрової пудри
50 г цитрусових цукатів
50 г шоколадних термостабільних дропсів
Для декору – опціонально мигдальні пластівці, кольорові цукати, тобто на ваш смак.
Приготування
В першу чергу займемось приготуванням бісквітного тіста. Для цього відділяємо акуратно білки від жовтків так, щоб ні краплі жовтків не потрапило до білків.
Збиваємо білки міксером до стійких піків. До жовтків додаємо цукор, збиваємо міксером до майонезоподібної консистенції.
Просіюємо борошно, додаємо по нього розпушувач для тіста.
В великій мисці починаємо з’єднувати збиті білки, жовтки та борошно.
все готове до приготування тіста
Акуратно, з допомогою силіконової лопатки, вимішуємо тісто до зникнення грудочок борошна.
Викладаємо отриману масу в круглу роз’ємну форму.
Розігріваємо духову шафу до температури 180 градусів (ввімкнуті верхній та нижній ТЕН та режим конвекції) та випікаємо бісквіт протягом 30 хвилин.
В залежності від висоти форми та особливостей духової шафи цей час може змінюватись, тому орієнтуємось на золотистий колір поверхні бісквіта, а також протикаємо його дерев’яною шпажкою. Якщо вона залишається сухою та тісто на неї не налипло – бісквіт готовий.
Виймаємо бісквіт з духової шафи охолоджуватись. За цей час займемось приготуванням начинки з рікотти. В мисці з’єднуємо сир з цукровою пудрою та збиваємо міксером до однорідності.
Далі ділимо готову масу на три порції в три окремі ємності: в дві по 250 г, у одну – 100 г. В миски з однаковою кількістю начинки додаємо цукати та дропси (в кожну окремо) та вимішуємо. Найменшу ємність залишаємо для декорування торта.
Коли бісквіт охолонув, саме час розрізати його на кілька коржів. Ми вирішили розрізати його на три окремі коржі. Різати треба акуратно та повільно, щоб бісквіт не розкришився.
Кожен шар ми будемо просочувати амаретто, і вже на просочений корж викладатимемо начинку.
На верхній корж викладаємо 100 г начинки з рікоти та цукру, посипаємо зверху мигдалевими пластівцями.
Накриваємо торт кришкою, ставимо в холодильник для просочення.
Ми поставили на ніч, щоб всі смаки поєднались та просочились. Тут варто сказати, що рікотта – це доволі нейтральний та “рівний” за смаковими якостями сир, без кислинки. Тому торт виходить досить-таки солодким. Але це доволі суб’єктивна його характеристика, що не применшує його смакових якостей. Адже кассата – це поєднання ніжного бісквіту, цитрусових цукатів, мигдалю у вигляді лікеру та пластівців, а у нашому випадку – ще й шоколаду.
На фото – кассата, яка просочувалась ніч у холодильнику. Вийшло досить смачно, незважаючи на візуальну частину, над якою ще треба було б попрацювати ;)
Спробуйте приготувати цей десерт і ви! Смачного!
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: