Ревіталізація — від лат. re… — відновлення та vita — життя, дослівно: повернення життя
З плином часу в містах щось занепадає та стає непотрібним, перестає користуватися попитом, закриваються підприємства, залишаються покинуті та занедбані будівлі.
Процес ревіталізації дає змогу реконструктувати будівлі та споруди водночас змінивши їхнє призначення.
Це дає змогу поліпшити вигляд міського простору, позбавити його від застарілих промислових об’єктів і впорядкувати територію.
У процесі ревіталізації важливим є збереження:
самобутності
автентичності
ідентичності
матеріальної спадщини міського середовища
Приклади успішної ревіталізації промислових підприємств:
фабрика «Manufactura» у місті Лодзь (Польща) — один із найуспішніших проєктів по відновленню виробничих об’єктів та їхнього перетворення на культурні пам’ятки;
Шеффілдський Культурний Промисловий квартал (Велика Британія), де розташовуються Йоркширські студії Просторових Мистецтв, Аудіовізуальний Центр підприємництва, нічний клуб, Студії управління, Науковий парк Sheffild, галерея Site Photography тощо.
Україна
Unit City на території Київського мотоциклетного заводу, м. Київ (Україна);
Kyiv Food Market на місці цехів заводу «Арсенал», м. Київ (Україна);
Проєкт «Промприлад.Реновація» у м. Івано-Франківськ (Україна).
Позитивні результати ревіталізації для стейкхолдерів (зацікавлених сторін):
мешканці міст — отримують замість розвалених, закинутих будівель об’єкти для відпочинку, розвитку, працевлаштування.
міська влада — робочі місця, надходження податків до міських бюджетів, покращення благоустрою міст.
бізнес — можливості для розвитку та прибутку.
Ревіталізація промислових об’єктів у Львові
Фабрика повидла — центр сучасного мистецтва;
Трамвайне депо — креативний заб Lem Station;
Мультифункціональний простір KIVSH, що включає локації для роботи, освіти, спорту, мистецтва та локацію смаку.
Проект знаходиться на етапі ревіталізації. Промислову територію перетворюють в мультифункціональний простір, де можна працювати, навчатися, відпочивати, творити, займатися спортом, смакувати та просто насолоджуватися життям. Локація складається з декількох корпусів, у яких розміщуються резиденти KIVSH. Серед перших резидентів світовий коворкінг Regus, спортклуб нового формату Smartass, міжнародна мережа б’юті-барів G.Bar, агенція продуктового дизайну та брендингу Qubstudio, рекламний холдинг VTMN, кафе-кондитерська Cheese Bakery та ін.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
«Ревіталізація» в урбаністиці [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/fox/t/1z5mxgjd0z (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
13.02.2024
Назва допису:
«Ревіталізація» в урбаністиці
URL:
https://tseivo.com/b/fox/t/1z5mxgjd0z
Дата звернення:
21.11.2024
Назва блогу та хендл блогу
Особистий блог | @fox
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.