Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

«Bressummer» в архітектурі

Bressummer, breastsummer, summer beam — горизонтальна балка або балка-підпора, яка розташована горизонтально над вікнами, дверима або іншими відкритими просторами в будівлі.

 
Типова літня балка (summer beam) з тонкими балками на стелі кафе в Нідерландах. Зображення: Агентство культурної спадщини Нідерландів. "Джерело - Вікіпедія"
Типова літня балка (summer beam) з тонкими балками на стелі кафе в Нідерландах. Зображення: Агентство культурної спадщини Нідерландів. "Джерело - Вікіпедія"

Для чого використовують bressummer?

  • Основна функція bressummer полягає в перенесенні ваги вертикальних елементів, таких як стіни або дах, на горизонтальні стовпи або стійки. Це дає змогу стабілізувати будівлю та забезпечити необхідну підтримку для конструкції.
  • Bressummer використовуються для підтримки великих вікон або дверей, які можуть створювати значне навантаження на конструкцію будівлі.
  • У деяких випадках bressummer, може, використовуватися для підтримки навісів або балконів, що стирчать за межі будівлі.

Звідки походить назва терміну «bressummer»

Слово summer походить від sumpter або французького sommier, «в’ючний кінь», що означає «нести великий тягар або вагу». «Підтримувати надлежачу стіну», «будь-яка в’ючна тварина», і так схожа на настінну плиту.

З яких матеріалів виготовляється і де використовується?

Зазвичай він виготовляється з дерева або сталі й розміщується перпендикулярно до стіни. Брессаммери зазвичай використовуються в традиційних будівлях із дерев’яним каркасом і їх можна знайти як у житлових, так і в комерційних будівлях.
Отже, bressummer допомагає забезпечити структурну міцність будівлі, особливо в тих випадках, коли потрібно підтримати великі або важкі елементи конструкції.
📝 Більше публікацій: