«Chigi» в архітектурі

Chigi — роздвоєні наконечники, які зустрічаються в японській синтоїстський архітектурі. Chigi виникли ще до буддійського впливу та є архітектурним елементом, характерним для Японії. 

Вони є важливим естетичним аспектом синтоїстських храмів, де їх часто поєднують з Katsuogi, іншим типом орнаменту на даху. Сьогодні Chigi та Katsuogi використовуються виключно на синтоїстських будівлях і відрізняють їх від інших релігійних споруд, таких, як буддистські храми в Японії.
Японська традиційна архітектура, Чігі та Кацуогі. Храм Вашіномія, Сайтама. "Джерело - muza-chan.net"
Японська традиційна архітектура, Чігі та Кацуогі. Храм Вашіномія, Сайтама. "Джерело - muza-chan.net"

Походження «Chigi»

Вважається, що chigi використовувалися на японських будівлях, починаючи з 1 століття нашої ери.
Еволюційне походження chigi невідоме. Одна з теорій полягає в тому, що вони просто з’єднали між собою дошки, які залишилися нерозрізаними.
Інша полягає в тому, що вони були частиною опорної системи, закріпленої на землі для стабілізації даху.
Ще одна теорія припускає, що вони використовувалися, щоб «затиснути» та утримувати солом’яну покрівлю. Докази цього можна побачити в мінках (народних будинках, побудованих в одному з кількох традиційних японських будівельних стилів), або звичайних традиційних будинках, де дві зчеплені деревини часто зустрічаються на фронтонах даху.
Однак єдиним достовірним фактом є те, що спочатку chigi були робочою частиною конструкції, але з удосконаленням техніки будівництва їхня функція була втрачена, і їх залишили як прикраси.
Chigi, ймовірно, прикрашали, лише будинки та склади могутніх родин, а більше прикрас означало вищий ранг. Ця традиція збереглася до відносно недавнього часу. У 17–19 століттях правовий кодекс диктував, скільки chigi дозволено на дахах будівель відповідно до соціального статусу власника. Сьогодні чігі зустрічаються, лише на синтоїстських храмах.
Синтоїстський храм в Уді., Японія. "Джерело - academic-accelerator"
Синтоїстський храм в Уді., Японія. "Джерело - academic-accelerator"

Де і як використовується «Chigi»

Chigi можна вмонтувати безпосередньо в дах, як частину конструкції або просто прикріпити та перехрестити на фронтоні, як прикрасу. Вважається, що перший метод більше нагадує свій оригінальний дизайн і все ще використовується в старих методах будівництва, таких як сінмей-зукурі, касуга-зукурі та тайся-зукурі. Chigi, які не вбудовані в будівлю, перехрещуються, а іноді зрізаються з невеликим вигином. Хоча chigi переважно розміщують, лише на кінцях даху, цей метод дає змогу іноді розміщувати їх також посередині.
Більш вишукані chigi, такі як у храмі Ісе, вирізані одним або двома каза-анами (kaza-ana), або «прорізами для вітру», і третім відкритим розрізом на кінчику, що надає йому роздвоєного вигляду. Золоті металеві покриття служать як захисними, так і декоративними цілями.
Загалом, зараз «Chigi» є виключно декоративним елементом на синтоїстських храмах, але на будинках ми також можемо зустріти його. «Chigi» є прикрасою, що символізує різноманітні аспекти японської культури та вірувань і передає традиційний стиль та спадщину архітектуру в Японії.

🔗 Цитувати допис: "«Chigi» в архітектурі"

Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.

Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.

Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.

Розгорнути деталі


🙌 Підтримати блог @fox

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.