Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Хмарочос — високий будинок житлового, офісного, або адміністративного призначенняЧому стало, можливо, будувати хмарочоси?Перший хмарочос був побудований у ЧикагоВід будівельників хмарочосів були потрібні особливі безстрашність, спритність і навіть авантюризм, адже люди працювали на величезній висоті без страховкиБудівництво перших хмарочосів у СШАХмарочоси КиєваПерший хмарочос України
Хмарочос символізував і нині також символізує прогрес, розвиток, перемогу людини над її природними обмеженнями
Загальновизнаних критеріїв, що визначають хмарочос, не існує.
Мінімальна висота хмарочоса коливається в межах 100–150 м.
Кількість поверхів і зовнішній вигляд теж впливають на визначення хмарочоса: хмарочос часто асоціюють із покриттям зовнішньої частини будинка склом.
Визначення хмарочоса постійно змінюється
У 19 столітті хмарочосами називали будинки із 6 поверхів і поняття «хмарочос» більше стосувалося сталево-каркасної технології конструкції, ніж висоти.
Зараз воно інколи залежить від країни розташування:
якщо будинок на 15 поверхів є найбільшою спорудою в країні, його можуть називати хмарочосом.
Термін «хмарочос» почали використовувати у 1880-х роках у США.
1. Технології дозволили будувати житлові та офісні споруди на шість або більше поверхів. Раніше, зокрема, виникали проблеми з водопостачанням на таку висоту;
2. Винахід ліфтів також вплинув на ці процеси.
Будинок домашнього страхування, збудований у 1885 році в Чикаго, США, вважається першим хмарочосом у світіЙого висота складала 42 м
Цю фотографію було зроблено близько 1890 року, вона демонструє будівлю в її розквіті. 10-поверховий будинок був найвищою будівлею у світі на той час і вважався чудовим зразком архітектури та інженерії.
Будинок домашнього страхування був спроєктований Вільямом ЛеБароном Дженні, який вважається «батьком хмарочоса». Дженні використав новаторську сталеву каркасну конструкцію для створення будівлі, яка була значно міцнішою та вищою, ніж будь-яка інша будівля, збудована до того часу.
Будинок домашнього страхування був зруйнований у 1931 році, щоб звільнити місце для нового офісного будинку. Однак будівля залишається важливою віхою в історії архітектури і далі надихає архітекторів і інженерів у всьому світі.
Емпайр-Стейт-Білдінг, розташований в центрі Манхеттена, Нью-Йорк, США, є одним із найвідоміших хмарочосів у світі. Збудований у 1931 році, він протягом 41 року був найвищою будівлею у світі, і досі залишається однією з найвідоміших пам'яток Нью-Йорка.
Перший будинок у світі заввишки понад 100 поверхівБудівля висотою 381 м має 103 поверхи
Емпайр-Стейт-Білдінг був найвищим будинком Нью-Йорка у 1931–1972 та у 2001–2013 рр. (після зруйнування Всесвітнього торгового центру)
Нині 3 за висотою в США і 15 у світі
Всесвітній торговий центр 1, також відомий як Вежа Свободи, є центральною будівлею нового комплексу Всесвітнього торгового центру в Нижньому Мангеттені, Нью-Йорк, США.
Збудований на місці знищених терористичними атаками 11 вересня 2001 року веж-близнюків, хмарочос став символом стійкості, відродження та американського духу.
Висота: 541 метр, що робить його найвищою будівлею в Сполучених Штатах.
Поверхи: 104
Бурдж Халіфа, розташований у Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати, є найвищою будівлею у світі, сягаючи вражаючої висоти 828 метрів та 162 поверхи. Хмарочос завершений у 2010 році, став символом інновацій, амбіцій та людської винахідливості.
1 місце за кількістю хмарочосів серед міст Європи (наступні Лондон, москва й Харків)
7 місце у світі
Але це не означає, що ці хмарочоси найвищі, їх дуже багато
Найвищим хмарочосом у Києві, а також в Україні, наразі є ЖК Кловський на Кловському узвозі, 7. Його висота сягає 168 метрів, що робить його беззаперечним лідером серед київських хмарочосів.
Будівництво комплексу було завершено у 2012 році, і він складається з 47-поверхового житлового комплексу та 18-поверхового офісного центру.
У Радянські часи Києво-Печерська Лавра була маркером висотності в Києві — вище за неї не можна було будувати (так висотність «Батьківщина-матері» зменшили, аби не порушувати це правило).
Наприклад, у Вашингтоні висотність будівель не, може, бути більшою за Капітолій.
У Генплані Києва було передбачено, що висотність новобудов в історичній центральній зоні не, може, перевищувати 27 м, але цього не дотримувалися.
Наразі в новому Генплані близько сотні таких будинків внесені в список дисгармонійних.
Такі будинки підлягають повному або частковому демонтажу або візуальній нейтралізації.
Будинок Гінзбурга, розташований на вулиці Городоцького у Києві, протягом 30 років, з 1913 по 1941 роки, вважався найвищою будівлею України.
Цей 12-поверховий будинок, зведений за проектом архітектора Григорія Гінзбурга, був справжнім архітектурним дивом для свого часу.
Категорії: Архітектура та урбаністикаОсвіта
🔗 Цитувати допис: "Хмарочоси та їхня роль у містах"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
📝 Більше публікацій:
Дисклеймер
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.