Що таке best practice у програмуванні?

Best practice у програмуванні вказує на рекомендації та методи, які вважаються оптимальними або ефективними для досягнення певних цілей у розробці програмного забезпечення. Ці практики базуються на досвіді та експертному знанні галузі і можуть змінюватися з часом залежно від розвитку технологій та вимог галузі.

Основні принципи best practice у програмуванні

Читабельний код. Треба писати код, який легко читати і розуміти. Використовуйте зрозумілі імена змінних та функцій, дотримуйтесь конвенцій оформлення коду. Код має буди зрозумілим не тільки вам, але й всі іншим людям, які будуть з ним працювати.
Використання коментарів. Додавайте коментарі для пояснення складного або неочевидного коду. Коментарі повинні бути інформативними і корисними.
Модульність. Розділяйте код на невеликі модулі та функції, щоб полегшити його обслуговування.
Тестування коду. Пишіть тести для перевірки функціональності вашого коду. Автоматизовані тести можуть полегшити виявлення та усунення помилок. На написання тестів йде багато часу, але наразі з цим вже легше. Розумні IDE, копілоти тощо - пишуть гарні скелети тестів та економлять багато часу.
Ефективність. Пишіть ефективний код, що працює швидко і економічно використовує ресурси. Використовуйте профайлери, щоб бачати кількість запитів до БД або об'єм споживання RAM. Не нехтуйте volume testing на QA серверах.
Безпека. Дотримуйтесь best practice щодо безпеки програмного забезпечення. Наприклад моніторінг вразливостей бібліотек з вашого Gemfile.
Використання розподіленої системи керування версіями. Використовуйте системи контролю версій (наприклад, Git) для відстеження змін у вашому коді і спільної роботи з іншими розробниками.
Документація. Пишіть чітку та зрозумілу документацію для вашого коду, включаючи опис функцій, використання та можливі налаштування.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.