Що таке інкапсуляція (encapsulation) в ООП?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке інкапсуляція (encapsulation) в ООП?

Інкапсуляція (encapsulation) є одним з основних принципів об'єктно-орієнтованого програмування (ООП). Цей принцип визначає, як об'єкт може зберігати свій стан (дані) та реалізовувати свої методи (функції), приховуючи їх деталі від зовнішнього світу.

Основні аспекти інкапсуляції

Поля (class fields / поля класу) - дані, які належать об'єкту або класу. Інкапсуляція дозволяє приховати ці поля від прямого доступу, забезпечуючи доступ до них тільки через методи класу. Іншими словами - ізоляція коду.
Методи (methods) - функції, які визначені в класі. Інкапсуляція також означає, що деякі методи можуть бути приховані або захищені від прямого використання, забезпечуючи лише обмежений доступ до них.
Модифікатори доступу - ООП мови програмування надають модифікатори доступу (наприклад, public, private, protected), які дозволяють контролювати, як поля і методи класу доступні для інших класів. Це забезпечує ступінь ізоляції та захисту даних.
  • public: відкритий (англ. "public").
  • private: приватний (англ. "private").
  • protected: захищений (англ. "protected").

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: