Що таке "Обробка шейдерів Vulkan" у Steam?

"Обробка шейдерів Vulkan" - це функція Steam, яка зокрема використовується в Steam Play/Proton - рішенні, що дозволяє запускати відеоігри створені для Windows у Linux.
Обробка шейдерів Vulkan
Обробка шейдерів Vulkan
Коли ви вперше запускаєте гру, Steam аналізує шейдери (програми, що виконують обчислення для рендерингу 3D-графіки) гри і перетворює їх на формат, який оптимізований для використання з бібліотекою графічного інтерфейсу Vulkan. Цей процес може зайняти трохи (іноді не трохи, залежить від комп'ютеру) часу, але він виконується тільки один раз для кожної гри.
Обробка шейдерів Vulkan може поліпшити продуктивність ігор, особливо при використанні Steam Play/Proton для запуску Windows ігор в Linux, оскільки Vulkan часто пропонує кращу продуктивність в Linux, порівняно з DirectX, який часто використовується в іграх для Windows.
Також варто зазначити, що ця функція вимагає, щоб ваша відеокарта та драйвери підтримували Vulkan.

Чи можна пропустити обробку шейдерів Vulkan?

Ви можете пропустити цей процес обробки шейдерів Vulkan в Steam, але це може вплинути на продуктивність ігор.
Важливо зрозуміти, що шейдери - це ключова частина рендерингу 3D-графіки, і їх оптимізація може в значній мірі поліпшити продуктивність ігор. Якщо ви вирішите пропустити цей процес, шейдери будуть компілюватися "на льоту" під час гри, що може призвести до тривалого завантаження, перерв в грі або навіть зниження загальної продуктивності, FPS тощо.
Передкешування шейдерів
Передкешування шейдерів
Але якщо вам все-таки потрібно пропустити обробку шейдерів, ви зможете зробити це, відкривши налаштування Steam, перейшовши в розділ "Завантаження" і знявши галочку з пункту "Передкешування шейдерів". Зауважте, що це може знизити продуктивність ігор.
Або можна натиснути на кнопку "Пропустити" під час запуску гри.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.