Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке apt-get в Ubuntu?

apt-get це інструмент командного рядка в системах, що базуються на Debian, таких як Ubuntu, що використовується для роботи з пакетами. Він є частиною більшого системного інструменту APT (Advanced Package Tool).
Базові функції apt-get:
  • apt-get update: Оновлює список пакетів у вашому репозиторії. Це не оновлює самі пакети, а лише повідомляє систему про нові версії пакетів, що доступні для завантаження. Тобте завантажує інформацію про те, які нові пакети або оновлення з'явилися.
  • apt-get upgrade: Оновлює всі встановлені пакети до останніх версій, на основі списку, який був оновлений командою apt-get update.
  • apt-get install: Встановлює новий пакет. Наприклад, apt-get install steam встановить Steam.
  • apt-get remove: Видаляє пакет з вашої системи.
  • apt-get autoremove: Видаляє пакети, які були автоматично встановлені для підтримки інших пакетів, але більше не потрібні.
  • apt-get dist-upgrade: Оновлює всі встановлені пакети до останніх версій, так само, як apt-get upgrade, але також вміє обробляти залежності нових та старих пакетів.
У більш нових версіях Ubuntu ви побачите, що apt-get замінюється просто на apt, який має дещо поліпшений користувацький інтерфейс, але в основному виконує ті ж функції.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: