Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке MS-DOS? Коли та ким створений MS-DOS?

MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) є операційною системою для персональних комп'ютерів, розробленою компанією Microsoft. Вона була однією з перших популярних операційних систем для IBM PC, що домінувала на ринку у 1980-х і на початку 1990-х років.
MS-DOS був простою командною рядковою операційною системою, яка працювала з текстовими командами, введеними користувачем. Вона надавала базові функції керування файлами, дисковими драйверами та іншими системними операціями. Користувачі використовували команди, такі як "dir" для перегляду змісту директорії, "copy" для копіювання файлів, "del" для видалення файлів і тому подібне.
MS-DOS був широко використовуваний для запуску програм, включаючи ігри та бізнес-додатки, і він був основою для багатьох наступних версій операційних систем Microsoft, зокрема Windows 95/98, які забезпечували графічний інтерфейс користувача.
Зараз MS-DOS є застарілою операційною системою, і вона не підтримується офіційною підтримкою Microsoft. Проте, деякі старі програми та ігри можуть вимагати MS-DOS для запуску, і деякі ентузіасти можуть використовувати її для навчання чи розваг.

Коли та ким створений MS-DOS?

MS-DOS був створений і розроблений фірмою Microsoft у співпраці з компанією Seattle Computer Products (SCP). Перша версія MS-DOS була випущена в 1981 році.
Початково MS-DOS був створений як клон операційної системи CP/M (Control Program/Monitor), яка була популярною на той час для комп'ютерів, таких як Intel 8080 та Zilog Z80. SCP, фірма, яка виробляла комп'ютери із CP/M, намагалася створити свою власну версію операційної системи, щоби залучити більше клієнтів.
Microsoft уклала угоду з SCP та придбала права на операційну систему SCP DOS (базову систему CP/M), яка була розроблена SCP. Після цього Microsoft продовжила розробку та покращення цієї системи, що в результаті призвело до випуску MS-DOS 1.0 у 1981 році.
Згодом MS-DOS став операційною системою, що супроводжувала IBM PC і став стандартною платформою для багатьох інших персональних комп'ютерів того періоду. Розробка і покращення MS-DOS продовжувалися до версії MS-DOS 6.22, яка була останньою офіційною версією, випущеною в 1994 році. Згодом MS-DOS був замінений на більш продвинуті операційні системи, такі як Windows, розроблені Microsoft.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: