Що таке NVMe (Non-Volatile Memory Express)? Де використовують NVMe?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке NVMe (Non-Volatile Memory Express)? Де використовують NVMe?

NVMe (Non-Volatile Memory Express) - це протокол передачі даних, розроблений спеціально для використання зі сховищами на базі флеш-пам'яті, такими як SSD. Він замінює традиційні протоколи передачі даних, такі як SATA (Serial ATA), і дозволяє більш ефективне використання потужності флеш-пам'яті, забезпечуючи високу швидкість передачі даних та низьку затримку.
Протокол NVMe працює безпосередньо з PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) шини, що дозволяє пристроям, які підтримують NVMe, досягати значно вищої продуктивності порівняно зі стандартними HDD або SSD, підключеними через SATA. Він використовує паралельну обробку для забезпечення швидкого доступу до даних, підтримує більшу кількість одночасних операцій зчитування/запису та забезпечує мінімальну латентність.
NVMe є передовим стандартом для SSD технологій, що дозволяє досягти надзвичайно швидкої передачі даних, зменшення часу завантаження та виконання завдань. Він широко використовується в сучасних комп'ютерах, серверах та інших пристроях, де швидкість доступу до даних має велике значення.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: