Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Термін “freelancer”. Від середньовіччя до сучасності

Термін “freelancer”. Від середньовіччя до сучасності

Термін “freelancer” має цікаве і дещо романтичне походження, що сягає корінням в історію середньовічної війни та літератури.
Слово “freelancer”  з’явилося на початку 19 століття. Воно походить від слів “free” і “lance”. “Lance” був типом списа або довгої зброї, яку використовували кінні лицарі та воїни в середньовіччі. Термін “free lance” вперше використав сер Вальтер Скотт у своєму романі «Айвенго», опублікованому в 1820 році. У книзі Скотт використав “free lance” для опису лицаря-найманця, воїна, який не був зобов’язаний служити якійсь конкретній лорд і якого міг найняти на військову службу будь-яка вельможа чи королівство, готове заплатити.
З часом поняття “free lance” еволюціонувало від буквального значення вільного воїна чи солдата до більш широкого метафоричного сенсу. До середини 19-го століття цей термін почав застосовуватися більш загально для осіб, які надавали послуги на тимчасовій або проектній основі, а не як постійні працівники. Ці особи були “free” вибирати собі клієнтів і не були прив’язані до одного роботодавця, як лицарі-найманці, які надихнули цей термін.
Сьогодні freelancer це людина, яка працює самостійно та пропонує свої послуги кільком клієнтам, часто працюючи окремо від проекту. Фрілансери поширені в різних галузях, включаючи письменництво, графічний дизайн, програмування, консалтинг, маркетинг тощо. Розвиток Інтернету та цифрових технологій ще більше розширив можливості фрілансу, дозволяючи людям працювати віддалено з будь-якої точки світу.
Слово “freelancer” перемістилося від середньовічних полів битв “free lance” до сучасної цифрової економіки, зберігаючи свою основну суть - незалежність і гнучкість. Сьогодні freelancer є життєздатною кар’єрою для багатьох, яка пропонує свободу вибору роботи, планування графіків і насолоди різноманітним професійним життям.

🙌 Підтримати блог @mooncat

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: