В приватному будинку стоїть одна колба з нитяним фільтром на вході (одразу після лічильника). Вода підведена від міста, але все одно використання фільтра необхідне.
За останні пів року я вже декілька разів розбирав змішувачі, щоб очистити їх від бруду (аератори та картриджи змішувачів).
Забитий аератор змішувача
На майбутнє є ідея додати більше фільтрів, для покращення якості води. Але наразі поговоримо про картридж механічного очищення з поліпропіленової нитки.
Що нам каже виробник (Ecosoft)? Ресурс фільтру з поліпропіленової нитки (в моєму випадку) - 15 000 літрів (15 кубометрів). Я трохи скептично поставився до такої цифри, та вважав її суто маркетингом, мотивуючим до покупки/заміни. Підходить для механічної очистки від піску, мулу, іржі, окалини.
EcoSoft SW-PP1
Але поживши в будинку, де бруд з води забиває змішувачи, душові лійки та псує нагрівальні елементи - зрозумів, що цим не треба нехтувати. Вартість фільтра - до 3 доларів за штуку, а ремонт та час - значно дорожче.
Брудний нитковий фільтр (не Ecosoft, щось з ринку)
Щодо питної води - я використовую окремий фільтр (зворотній осмос). Доречі, його (маю на увазі всіх фільрів) ресурс буде збільшений за рахунок підводу більш чистої води до нього.
Тож рекомендую подивитись на лічильник, щоб зрозуміти витрати води на місяць. Умовно, якщо витрати води 7 кубів на місяць - фільтр треба міняти кожні два місяці (за умови, що ресурс - 15 кубів).
Старий та новий картридж
Порада - купляйте одразу 2 фільтри, щоб завжди було на що замінити.
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: