Користувачі Apple знають про проблему оригінальних кабелів. З часом вони рвуться біля конектору (штекеру), а нові оригінальні кабелі коштують немало. Питання ціни було доволі критичним до впровадження універсального Type-C. Наразі Type-C є поширеним стандартом і можна придбати по невeликій ціні. В цьому дописі розглянемо причини проблем кабелів від Apple, варіант ремонту за допомогою термозбіжної трубки та life-hack з реддіту, який має подовжити термін роботи.
Чому кабелі Apple постійно рвуться?
Особисто мені ця історія неподобається, але пов’язана вона з правильними та неправильними рішеннями компанії. Наприклад, дизайнери Apple прибрали з кабелів strain relief частину (штука, яка знімає напругу при згинанні дроту) вважаючи її огидною в візуальному сенсі. Інженери знаючи про наслідки - прийняли це рішення.
В результаті ми маємо дуже багато негативного досвіду, і можливо продажів нових дротів. Також треба звернути увагу на те, що Apple намагається бути максимально “зеленою” компанією і зменшувати використання не екологічних матеріалів. Тож вони відмовились від PVC (полівінілхлорид, пластик) і для кабелів використовують гуму, склад якої не оголошено, але яка має швидко розкладатись. Цей матеріал є менш міцним ніж пластик. Тобто: відсутність елементу для зняття напруги на згині кабелю + слабенька гума в якості ізоляції = проблема порваних кабелів біля штекеру.
Особистий досвід
У мене було декілька айфонів та макбуків і кожен раз я мав проблему з кабелем. Я намагався пофіксити це діло ізострічкою, але цей варіант не працює. По-перше - ізострічка з часом починає розкручуватись, а дріт починає ламатись в новому місці (одразу після ізострічки). Якщо зняти ізострічку - побачите, що гума з кабелю разом з клеєм від ізострічкі перетворились на кашу, оголивши кабель. Та і виглядає зарядка доволі неестетично (думаю більш неестетично, ніж кабель зі strain relief елементом).
Я гуглив інформацію про можливі варіанти вирішення цієї проблеми і знаходив навіть бізнеси побудовані на цій проблемі. А саме - ‘спеціальний клей’, який був по суті звичайною рідкою ізоляцією розфасованою на маленькі флакони, але з написом ‘For Apple Products’ і ціною x10.
Кілька разів я використовував силіконовий пістолет. Також використовував life-hack з реддіту - надягав пружину від ручки в якості strain relief елементу. Але з часом ізоляція кабелю просто починала рватись всюди де тисни пружина та трохи далі.
Тож всі ці варіанти ремонту - тимчасові. Але є й гарні новини (можливо). Apple почав використовувати новий тип ізоляції кабелів, а саме - тканий (woven). Він має краще триматись, але й має свої недоліки. Наприклад ткану ізоляцію важче відмити від бруду. Наразі у мене є такий дріт (йшов в комплекті з новим MacBook), але його я не використовую. Добиваю Type-C кабель з гумовою ізоляцію. Сьогодні якраз розглянемо варіант фіксу цього кабелю за допомогою термозбіжною трубки (це теж тимчасове рішення і скоріш за все дріт почне рватись далі, тож з часом я доповню цей допис).
Фікс кабелю з застосуванням термозбіжної трубки
Термозбіжна трубка - це трубка з ізо-матеріалу, яка під впливом температури звужується. Тобто потрібно натягнути цю трубку на місце, яке треба ізолювати та нагріти.
Зазвичай електрики використовують будівельний фен для цього. А в домашніх умовах можна обережно використати запальничку.
Я спробував звичайний фен на 2600W. Трубка зменшилась, але недостатньо - добивав вже запальничкою. Таке собі... Але працює.
Знаходимо трубку потрібного розміру (щоб штекер проліз) та нагріваємо.
Нагріваємо так, щоб трубка щільно сіла.Отримуємо ізольований кабель. Якщо від запальничкі лишились чорні сліди - просто протріть (наприклад вологою серветкою).
Скоріш за все ізоляція буде руйнуватись після трубки. Подивимось. Доповню цей допис. Сподіваюсь ткані кабелі будуть поводити себе краще.
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Як відремонтувати порваний кабель зарядки Apple (Mac, iPhone, iPad тощо)? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/pockemaister/t/aglovydy4n/yak-vidremontuvaty-porvanyi-kabel-zariadky-apple-mac-iphone-ipad-toshcho (дата звернення: 09.09.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Як відремонтувати порваний кабель зарядки Apple (Mac, iPhone, iPad тощо)? [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/pockemaister/t/aglovydy4n/yak-vidremontuvaty-porvanyi-kabel-zariadky-apple-mac-iphone-ipad-toshcho (дата звернення: 09.09.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
28.05.2024
Назва допису:
Як відремонтувати порваний кабель зарядки Apple (Mac, iPhone, iPad тощо)?
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.