Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Як відремонтувати порваний кабель зарядки Apple (Mac, iPhone, iPad тощо)?

Як відремонтувати порваний кабель зарядки Apple (Mac, iPhone, iPad тощо)?

Store Image
Користувачі Apple знають про проблему оригінальних кабелів. З часом вони рвуться біля конектору (штекеру), а нові оригінальні кабелі коштують немало. Питання ціни було доволі критичним до впровадження універсального Type-C. Наразі Type-C є поширеним стандартом і можна придбати по невeликій ціні. В цьому дописі розглянемо причини проблем кабелів від Apple, варіант ремонту за допомогою термозбіжної трубки та life-hack з реддіту, який має подовжити термін роботи.
Порвата ізоляцію кабелю Type-C від Apple
Порвата ізоляцію кабелю Type-C від Apple
 

Чому кабелі Apple постійно рвуться?

Особисто мені ця історія неподобається, але пов’язана вона з правильними та неправильними рішеннями компанії. Наприклад, дизайнери Apple прибрали з кабелів strain relief частину (штука, яка знімає напругу при згинанні дроту) вважаючи її огидною в візуальному сенсі. Інженери знаючи про наслідки - прийняли це рішення.
В результаті ми маємо дуже багато негативного досвіду, і можливо продажів нових дротів.
 
Також треба звернути увагу на те, що Apple намагається бути максимально “зеленою” компанією і зменшувати використання не екологічних матеріалів. Тож вони відмовились від PVC (полівінілхлорид, пластик) і для кабелів використовують гуму, склад якої не оголошено, але яка має швидко розкладатись. Цей матеріал є менш міцним ніж пластик.
 
Тобто: відсутність елементу для зняття напруги на згині кабелю + слабенька гума в якості ізоляції = проблема порваних кабелів біля штекеру.
 

Особистий досвід

У мене було декілька айфонів та макбуків і кожен раз я мав проблему з кабелем. Я намагався пофіксити це діло ізострічкою, але цей варіант не працює. По-перше - ізострічка з часом починає розкручуватись, а дріт починає ламатись в новому місці (одразу після ізострічки). Якщо зняти ізострічку - побачите, що гума з кабелю разом з клеєм від ізострічкі перетворились на кашу, оголивши кабель. Та і виглядає зарядка доволі неестетично (думаю більш неестетично, ніж кабель зі strain relief елементом).
Проблемний кабель Apple
Проблемний кабель Apple
Я гуглив інформацію про можливі варіанти вирішення цієї проблеми і знаходив навіть бізнеси побудовані на цій проблемі. А саме - ‘спеціальний клей’, який був по суті звичайною рідкою ізоляцією розфасованою на маленькі флакони,  але з написом ‘For Apple Products’ і ціною x10.
Кілька разів я використовував силіконовий пістолет. Також використовував life-hack з реддіту - надягав пружину від ручки в якості strain relief елементу. Але з часом ізоляція кабелю просто починала рватись всюди де тисни пружина та трохи далі.
Приклад strain relief
Приклад strain relief
Тож всі ці варіанти ремонту - тимчасові.
 
Але є й гарні новини (можливо). Apple почав використовувати новий тип ізоляції кабелів, а саме - тканий (woven). Він має краще триматись, але й має свої недоліки. Наприклад ткану ізоляцію важче відмити від бруду. Наразі у мене є такий дріт (йшов в комплекті з новим MacBook), але його я не використовую. Добиваю Type-C кабель з гумовою ізоляцію. Сьогодні якраз розглянемо варіант фіксу цього кабелю за допомогою термозбіжною трубки (це теж тимчасове рішення і скоріш за все дріт почне рватись далі, тож з часом я доповню цей допис).

Фікс кабелю з застосуванням термозбіжної трубки

Термозбіжна трубка - це трубка з ізо-матеріалу, яка під впливом температури звужується. Тобто потрібно натягнути цю трубку на місце, яке треба ізолювати та нагріти.
Термозбіжні трубки різних розмірів
Термозбіжні трубки різних розмірів
Зазвичай електрики використовують будівельний фен для цього. А в домашніх умовах можна обережно використати запальничку.
Я спробував звичайний фен на 2600W. Трубка зменшилась, але недостатньо - добивав вже запальничкою. Таке собі... Але працює.
Знаходимо трубку потрібного розміру (щоб штекер проліз) та нагріваємо.
Розмір термозбіжної трубки
Розмір термозбіжної трубки
Нагріваємо так, щоб трубка щільно сіла.
Трубка до та після нагрівання
Трубка до та після нагрівання
Отримуємо ізольований кабель. Якщо від запальничкі лишились чорні сліди - просто протріть (наприклад вологою серветкою).
Кабель виглядає плюс-мінус непогано
Кабель виглядає плюс-мінус непогано
Скоріш за все ізоляція буде руйнуватись після трубки. Подивимось. Доповню цей допис. Сподіваюсь ткані кабелі будуть поводити себе краще.
Тканий кабель Apple
Тканий кабель Apple
Store Image

🙌 Підтримати блог @pockemaister

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: