Я вже раніше публікував декілька дописів про EcoFlow у цей блог. Наразі через відключення електрохарчування ^_^ ці дописи стали досить актуальними і є найбільш відвідуваними:
В цьому дописі хочу описати свій максимально аматорський тест EcoFlow River 2 Pro та холодильника Whirlpool w7x 82i ox. Попереджаю одразу, вимірювальних приборів у мене немає і наведені цифри це суто мій досвід і може суттєво відрізнятись в залежності від умов.
Ввідні дані:
Холодильник Whirlpool w7x 82i ox
Холодильник (верхня камера та морозильна камера) заповнений продуктами (вже охололи)
Верхня камера стоїть на найхолоднішому режимі - 4 градуси (наприклад на 8 градусах цифри можуть бути іншими)
На 100% заряджений EcoFlow River 2 Pro (Європейська версія на 220 вольт)
Я просто під'єднав холодильник до екофлоу, заміряв час до розряду батареї до 5%. Суто з інтересу давайте порахуємо скільки мав би споживати цей холодильник А++ ват на годину.
Скільки споживає холодильник ват?
Характеристики кажуть, що споживання цього холодильника 253 кВт/рік. Так так, споживання холодильників пишуть на рік.
Скільки годин ми маємо в одному році?
365 * 24 = 8760 годин
Середнє споживання електрики холодильником на годину
Згідно характеристикам - 253 кВт або ж 253 000 Ват. Споживання ділимо на клькість годин в одному році і отримаємо середнє споживання:
253 000 / 8760 = 28.88 Ват
Тобто якщо вірити документації - холодильник споживає ~29 ват на годину в середньому. Іноді більше, іноді менше. Середнє, ну ви зрозуміли. Але з характеристик не зрозуміло на якому режимі ці 253 кВт замірялися. Бо на 4 градусах я маю зовсім інші показники.
Пусковий струм
Доречі, при виборі зарядної станції не забувайте про пусковий струм, який потрібен для роботи холодильника.
Стартовий імпульс (або пусковий струм) — це тимчасове значне збільшення електричного струму, який споживає електродвигун або компресор у момент його запуску. Ця штука характерна для електродвигунів, зокрема для тих, що використовуються в холодильниках, кондиціонерах та інших пристроях з двигунами.
Тривалість пускового струму зазвичай дуже коротка — від декількох мілісекунд до декількох секунд. Значення пускового струму може бути в декілька разів (зазвичай від 5 до 10 разів) більше, ніж робочий струм. Це пояснюється тим, що двигун або компресор потребує більшої потужності для подолання інерції та початку руху.
Для побутового холодильника робочий струм компресора може становити 1 А, а пусковий струм може досягати 5-10 А. Це означає, що в момент запуску компресора споживана потужність значно зростає, що вимагає відповідного електричного захисту та стабільного джерела живлення. Трохи рубі коду, щоб ілюструвати як рахується пускова потужність в ватах:
U = 220 # Напруга живлення в Вольтах
# Для пускового струму 5 А
I_start_5 = 5 # Пусковий струм в Амперах
P_start_5 = U * I_start_5 # Стартова потужність в Ватах
puts "P_start_5 = #{P_start_5} Вт" # P_start_5 = 1100 Вт
# Для пускового струму 10 А
I_start_10 = 10 # Пусковий струм в Амперах
P_start_10 = U * I_start_10 # Стартова потужність в Ватах
puts "P_start_10 = #{P_start_10} Вт" # P_start_10 = 2200 Вт
Знайти якісь такі характеристики моєї моделі холодильника в мережі не так просто. Будемо вважати що пускова потужність в ватах - менше 1600 ват (це X-Boost моделі EcoFlow River 2 Pro), тому що холодильник запустився... Можливо, якісь характеристики написані на компресорі чи десь там, але холодильник висувати не дуже хочеться наразі.
Живимо холодильник від EcoFlow River 2 Pro
Якщо чесно, я очікував, що під час підключення холодильник я побачу стартову потужність на дісплеї зарядної станції. Але цього не сталось. Спитаємо думку експерта, а саме ChatGPT:
Чи потрібен холодильнику пусковий струм, якщо він був ввімкнутий 5 хвилин тому?
Так, навіть якщо холодильник був включений 5 хвилин тому, пусковий струм все одно буде необхідний при повторному запуску компресора. Ось чому:
Компресорний цикл: Холодильники працюють у циклічному режимі. Коли температура всередині холодильника досягає заданого рівня, компресор вимикається. Коли температура піднімається, компресор знову включається. Кожен раз, коли компресор запускається, він потребує пускового струму для початку роботи.
Інерція компресора: При кожному запуску компресор має подолати свою механічну інерцію. Це вимагає додаткової енергії, яка проявляється у вигляді пускового струму.
Розрядка системи: Після виключення компресора тиск у системі охолодження рівномірно розподіляється. Під час повторного запуску компресор має створити тиск у системі, що також потребує додаткової енергії.
Навіть після короткого вимкнення компресора, при повторному запуску йому знову знадобиться пусковий струм.
З роботом поспілкувались, повертаємось на мій шлях самурая:
Відключив холодильник від мережі
Почекав ~ 3 хвилини
Підключив до EcoFlow
Побачив стрибок показника виходу до 25 Ват на дісплеї зарядної станції (очікував побачити X-Boost в дії, але ні)
Output спустився до 0 на 5-7 хвилин
Потім Output був 0 - 50 - 70 - 50 - 100 - 70 - 0 і так далі
На скільки часу роботи холодильника хватило заряду?
Зі 100% до 5% за вісім годин
Я розрядив екофлоу до 5% за 8 годин. Тож давайте порахуємо. Припустимо, що нова станція на 100% заряда справді має ємність 768Wh.Я розрядив 95% або ж 729 Ват/годин.729 Ват/годин / 8 годин роботи холодильника = 91.1 Ват на годину фактично споживав мій холодильник.
Хоча почитавши характеристики холодильника я очікував на 28.88 Ват на годину, Тобто фактичне споживання в три рази більше. Але на це може впливати багато факторів:
Режим холодильника (можливо в характеристиках вказали споживання електрики на першому режимі)
В кімнаті доволі спекотно. Градусник показує 30 градусів (аномальна жара в Україні). Тож компресору скоріш за все треба більше енергії
Щось ще, чого я не знаю
EcoFlow майже постійно охолоджувався вбудованими кулерами (можливо комусь важливо - воно гуде)
Взимку, коли на кухні буде менш спекотно, і переключивши холодильник на інший режим, я очікую на менше споживання. Можливо додам ще допис, щоб порівняти.
Але точно можу сказати, що використовувати зарядні станції з об'ємом батарей менше 1кВт не бачу сенсу. Холодильник зберігає холод тіж самі 8 годин без проблем. Офіційна документація моєї моделі каже:
Час підвищення температури у морозильному відділенні від -18 до -9 у випадку знестурмлення (год.): 17Зберігання температури у випадку знестурмлення (год.): 17
А щоб зберегти холод ще довше - використовуйте пляшки з замерзлою водою з морозилки або ж акумулятори холоду. В мережі вже ходять рецепти розчинів води та солі, які тримають добре холод (треба протестувати, потім вже буду радити).
Умовно, пляшка з льодом це знаааачно дешевше і простіше ніж зарядна станція для цієї задачі. Раджу використовувати зарядні станції для інших девайсів. Наприклад посушити голову феном взимку може бути доволі критичним питанням.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
[Власний досвід] Холодильник та EcoFlow River 2 Pro [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/pockemaister/t/xzy1oamblz/vlasnyi-dosvid-kholodylnyk-ta-ecoflow-river-2-pro (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
[Власний досвід] Холодильник та EcoFlow River 2 Pro [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/pockemaister/t/xzy1oamblz/vlasnyi-dosvid-kholodylnyk-ta-ecoflow-river-2-pro (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
16.07.2024
Назва допису:
[Власний досвід] Холодильник та EcoFlow River 2 Pro
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.