З чого виробляються ванни? Короткий огляд чотирьох популярних матеріалів
Головним елементом будь-якої ванної кімнати практично завжди є ємність, призначена для прийняття водних процедур. Сьогодні магазини пропонують широкий асортимент таких виробів, що мають форму овалу, півкола, кола, трикутника, п’ятикутника, шестигранника та ін. Зазвичай довжина виготовлених відомими виробниками ванн становить 1500, 1700, 1800 міліметрів.
Ширина досягає 700, 800, 850 міліметрів. А висота складає 650 міліметрів. Щоб покращити комфорт купання та сприяти гарному самопочуттю, ванни додатково оснащуються масажними системами, підсвічуванням, зручними ручками, м’якими підголівниками, комфортними підлокітниками та іншими видами аксесуарів.
Матеріали виготовлення ванн
Чавун
Сучасні купальні ємності виготовляються вітчизняними та зарубіжними компаніями з чавунних листів товщиною 5 міліметрів. Вони надійно стоять на попередньо підготовленій основі. Наливається вода не видає надто гучних звуків, достатньо товсті стінки довго утримують теплову енергію, емальове покриття надійно зчіплюється з поверхнею. Однак чавунні ванни важать близько 120–130 кілограмів і зазвичай мають прямокутну форму. Процес емалювання супроводжується нагріванням чавуну до 1250 градусів, що спричиняє утворення пор, які забруднюються.
Сталь
Виготовлення ванн для купання супроводжується зварюванням окремих деталей або пресуванням суцільного сталевого листа. Завдяки хорошій пластичності матеріалу ванни можуть набувати різноманітних геометричних форм та різних розмірів. Вага таких виробів в 4–5 разів менша за аналогічну характеристику чавунної ванни. Але встановлені вироби повинні надійно фіксуватися. Набрана вода швидко охолоджується, а при наливанні видає гучні звуки. Останню проблему можна вирішити, заповнивши зовнішні поверхні монтажною піною.
Акрил
Листи штучного полімеру розміщуються у вакуумній камері, де вони нагріваються та піддаються видавлюванню, що дозволяє сформувати вироби необхідної форми. Жорсткість поверхонь покращується армуванням ванн додатковими прошарками. Вага купальних ємностей досягає близько 15–25 кілограмів, а їх структура, позбавлена внутрішніх пор, уповільнює зниження температури води до оптимально теплої. Потік набраної води падає безшумно, але нагрівання до 160 градусів супроводжується плавленням поверхні. Акрилові ванни також псуються від розчинників, побутової хімії та гострих предметів.
Кварил
Акриловий компонент доповнюється кварцом, що підвищує міцність виробу. Виготовлені за технологією лиття кварилові ванни Villeroy & Boch позбавлені повітряних пор, набувають різних геометричних форм і здатні чинити опір впливу гострих предметів. Але структура, що нагрівається до температури 160 градусів і вище, починає плавитись, що призводить до зміни початкових контурів ванни. Також продукція такого типу має високу ціну, яка є недоступною для більшості покупців.