Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Сучасні бойлери для нагріву води стали популярним вибором серед мешканців невеликих квартир.Також це практичний вибір для заміських будинків або дач, особливо якщо немає доступу до газу чи централізованого гарячого водопостачання.
Завдяки компактності та енергоефективності бойлер може забезпечити комфортне користування гарячою водою навіть у приміщеннях з обмеженим простором. Одним із найпоширеніших варіантів є бойлер 50 л. Він здатний задовольнити побутові потреби однієї-двох осіб, займаючи мінімум простору та гарантуючи постійну наявність гарячої води.
Бойлери об’ємом від 30 до 60 літрів зазвичай мають компактні розміри. Їх можна легко встановити у ванній кімнаті, на кухні чи навіть у кладовій. Вони незамінні там, де важливо зекономити кожен квадратний сантиметр корисного простору.
Сучасні моделі оснащені системами теплоізоляції, які мінімізують витрати тепла. Це допомагає зменшити споживання електроенергії, якої в умовах повномасштабної війни й так не завжди вистачає.
На які параметри варто звернути увагу при виборі бойлера?
- кількість ТЕНів
- тип ТЕНу
- матеріал бака
- форма бойлера
- тип терморегулятора
- потужність.
Тепер зупинимось предметніше на кожному параметрі та врахуємо можливі “за” та “проти”.
Кількість ТЕНів
- Один ТЕН. Переваги: економний варіант для невеликого бюджету, менше енергоспоживання. Недоліки: триваліший час нагріву води, обмежені можливості регулювання.
- Два ТЕНи. Переваги: швидкий нагрів води, можливість роботи в економному режимі (можливість ввімкнення тільки одного нагрівального елементу). Недоліки: вищий розхід електроенергії, вища ціна.
Тип ТЕНу
- Мокрий. Гарантує ефективний та швидкий нагрів води, проте він схильний до утворення накипу, а також дуже чутливий до жорсткої води. Чим вода жорсткіше – тим коротший термін його життя.
- Сухий. Серед переваг – він ізольований від контакту з водою, що виключає фактор корозії та накипу. Проте недоліком є ціна таких бойлерів. Вона є вищою, ніж у моделей з мокрим нагрівальним елементом.
Матеріал бака
- Нержавіюча сталь. Такий бак довговічний та стійкий до появи корозії. Проте з часом (насправді дуже довгим часом) існує ризик появи тріщин на місцях зварних швів.
- Емальований бак. Також довговічний, дешевший, ніж решта в своєму сегменті. Проте, якщо такий бак піддається різким перепадам температур, існує ризик появи тріщин на емалі.
- Склокераміка. У такого бака найвища теплоізоляція у порівнянні з нержавійкою та емальованим. Проте він найдорожчий у сегменті та чутливий до механічних ушкоджень, зокрема ударів.
Форма бойлера
- Вертикальний бойлер. Це компактні моделі, їх обирають найчастіше та їх випуск наймасовіший. Недолік – потребують більше місця по висоті.
- Горизонтальний бойлер. Переваги: ідеальний для обмеженого простору під стелею. Недоліки: може займати більше місця по ширині.
Тип терморегулятора
- Механічний. Переваги: простий у використанні, довговічний. Недоліки: менша точність регулювання необхідної температури води.
- Електронний. Переваги: точне налаштування температури. Недоліки: дорожчий у ремонті та обслуговуванні.
Отже, що ми маємо у підсумку: бойлери легко монтуються, а їхнє обслуговування зводиться до регулярної чистки внутрішнього бака та перевірки анодного захисту. Проте одна з найбільших переваг цієї водонагрівальної техніки – збереження води гарячою протягом тривалого часу. Адже незважаючи на всі сучасні технології, бойлер по суті є великим термосом. Навіть при відключенні світла, у баку залишається запас гарячої води для користування. Це робить бойлери незамінними в умовах перебоїв з електропостачанням.