Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: [Власний досвід] Відкачка води з підвалу (з приямку) за допомогою дренажного насосу Dnipro-M ND-5.

[Власний досвід] Відкачка води з підвалу (з приямку) за допомогою дренажного насосу Dnipro-M ND-5.

Купивши хату в Івано-Франківській області з підвалом, де є приямок для збору води (бо ґрунтові води дуже близько) - стало зрозуміло, що процес відкачки води треба якось автоматизувати. Попередні власники будинку використовували звичайний насос, та кожного разу витягували шланг з середини будинку на вулицю. Це не те, чим хотілось би займатись. Тож я почав шукати автоматичні насоси, які можна використовувати для викачки води з підвальних приміщень (невелика кількість бруду, камінців тощо). Трохи інформації про дренажні насоси та власний досвід нижче:

Що таке дренажний насос?

Дренажний насос (іноді називається також помпою для водовідведення) - це пристрій, призначений для відкачування води або інших рідких речовин із певної області, де вони накопичуються і можуть спричиняти проблеми. Дренажні насоси використовуються в різних ситуаціях.

Для чого потрібен дренажний насос?

  • Дренаж земельних ділянок: Дренажні насоси використовуються для відкачування води з поля, саду чи іншої земельної ділянки, щоб запобігти надмірному вологозабезпеченню, яке може пошкодити рослини чи газон.
  • Боротьба з підтопленням: Дренажні насоси встановлюються в підвалах, гаражах та інших приміщеннях, щоб запобігти підтопленню внаслідок підвищення рівня ґрунтових вод або через дощ тощо.
  • Будівельні роботи: Дренажні насоси використовуються на будівельних майданчиках для відкачування води, яка накопичується під час виконання будівельних робіт.
Дренажні насоси можуть бути поглибленими (зануреними) або поверхневими. Поглиблені насоси розміщуються під водою і автоматично вмикаються, коли рівень води досягає певного рівня. Поверхневі насоси розташовані над рівнем води і зазвичай використовуються для відкачування води з поверхні землі або інших поверхонь.
Після пошуку інформації в мережі, стало зрозуміло, що мені потрібен дренажний насос з поплавком. Але проблема поплавка у тому (судячи з відгуків у мережі), що він може застрягти і працювати некоректно. Тож схований поплавок саме те що треба шукати. І потрібна мені конфігурація знайшлась на сайті Dnipro-M.

Характеристики дренажного насосу Dnipro-M ND-5

Характеристики дренажного насосу Dnipro-M ND-5
Характеристики дренажного насосу Dnipro-M ND-5
І ще один скрін з повними характеристиками цього насосу:
Повні характеристики дренажного насосу Dnipro-M ND-5
Повні характеристики дренажного насосу Dnipro-M ND-5
Через кілька днів цей насос вже був у мене.
Dnipro-M ND-5 в коробці та садовий шланг (купляється окремо)
Dnipro-M ND-5 в коробці та садовий шланг (купляється окремо)
Єдиною проблемою було знайти шлях, як і куди скидати воду. В підвалі цієї хати проходить чавунна каналізація. Робити ремонт в будинку найближчим часом не збираюсь. Тож я вирішив, що можна спробувати скидити воду напряму в каналізацію.
Дренажний насос має автоматично вмикатись коли рівень води підніметься на 5-10см. Діаметр приямку (ями для відводу води в середині підвалу) невеликий. Тож один скид води у каналізацію не буде більше ніж один чи два злива води з баку унітазу.
Dnipro-M ND-5 без коробки та садовий шланг (купляється окремо)
Dnipro-M ND-5 без коробки та садовий шланг (купляється окремо)

Досвід використання Dnipro-M ND-5

Додатково я придбав садовий шланг. Його я використовував спочатку щоб викачати великий об'єм води з підвалу на город.
 
Після першої відкачки води, коли там можна було ходити - треба було прибратись в підвалі. Викинути всі старі банки, дошки та полиці.
Відкачана яма. Рівень води ~ 4см
Відкачана яма. Рівень води ~ 4см
Тільки потім вже можна було всунути шланг у чавунну трубу (в трубі є ревізія, яку я відкрив, вставив гумовий ущільнювач та встромив шланг).
Кілька днів насос не вмикався (в будинку було вимкнено світло). Тож ще один раз була 'велика відкачка'.
Чистий підвал. Відкачка води до каналізації
Чистий підвал. Відкачка води до каналізації
Відкачавши воду, я вирішив почистити приямок від бруду. Під час відкачки якась плівка перешкоджала забору води. Тож чистка приямка - необхідний крок.
Пустий приямок
Пустий приямок
Приблизно 3-4см води довелося вичерапати руками. Бруд та сміття, які могли заважати нормальній роботі насоса - все прибрано.
Цегла на дні приямку
Цегла на дні приямку
На дні приямку я поклав кілька цеглин, щоб бруд осідав туди. Незнаю чи це так працює. Тож цей крок вигаданий.
Дренажний насос з схованим поплавком у приямку
Дренажний насос з схованим поплавком у приямку
Дренажний насос я поставив у приямок, та закрепив до стелі. Шнурок є у комплекті. Також до стелі я закрепив садовий шланг. Тож насос у мене піднімає воду приблизно на висоту 2.7м без проблем. 
Для насосу я зробив окрему розетку, та окремий автомат. Наразі насос працює вже кілька тижнів в автоматичному режимі. Підлога у підвалі потрохи самостійно просихає.
Дуже класно, що доволі бюджетно викачку води можна автоматизувати (за наявності виходу до каналізації). У майбутньому планується капітальний ремонт, заміна чавунних труб. Тож ця конструкція буде виглядати більш естетично та надійно. Але наразі все працює за відносно невеликі гроші.
Коли буде час - змонтую відео з того що вcтиг назнімати. Може буде комусь цікаво.

🙌 Підтримати блог @pockemaister

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Додав відео досвіду використання насосу Dnipro-M ND-5

Зробив відео досвіду використання насосу Dnipro-M ND-5 (нарізка відео з телефону).
Прикрипив до нотатки про цей насос.
📝 Більше публікацій: