Liftoff: FPV Drone Racing - симулятор FPV-дронів на macOS M1 (власний досвід)

Я трошки почитав про навчання керуванню FPV-дронами та звернув увагу, що майже всі курси містять в собі тренування на симуляторі Liftoff: FPV Drone Racing (macOS, Windows та SteamOS (Linux)). Це доволі логічно, що треба спочатку прокачати навичку на симуляторі (та не розбивати реальні дрони під час навчання).

Liftoff: FPV Drone Racing є у Steam. Для керування потрібен геймпад. Спочатку я думав, що треба купляти окремий пульт для цього.

В мережі я знайшов навчальні версії FPV-дронів, і всі вони мають доволі прості пульти. Наприклад BetaFPV LiteRadio 2 SE виглядає дуже просто.

betafpv_lite_radio_2_se.png
      160,1 кБ
betafpv_lite_radio_2_se.png 160,1 кБ

Почитавши трохи відгуків у Steam про гру, зрозумів, що для симулятору потрібен будь-який геймпад (зі стіками). Пару десятків годин треба витратити на те, щоб більш-менш навчитися керувати дроном.

Мій setup:

  • macBook Air M1
  • геймпад 8BitDo

Симулятор Liftoff: FPV Drone Racing має українську локалізацію (не повну, наприклад уроки там покищо англійською).
Liftoff_FPV_Drone_Racing_Ukrainian_Locale.png
      435,2 кБ
Liftoff_FPV_Drone_Racing_Ukrainian_Locale.png 435,2 кБ

На macOS з М1 Liftoff: FPV Drone Racing працює доволі непогано. Ніяких проблем я не побачив на своєму macBook Air. 

Мій 8BitDo геймпад Steam (та macOS) бачать як PS DualShock4. 
Перш ніж переходити до наступного кроку - купівлі навчального набору (щось типу BetaFPV kit) та навчання на ньому - планую літати в симуляторі. Судячі з того, як часто я розбиваю дрони в симуляторі - це правильне рішення. Про racing-mode розмови нема, бо це дуже складно. Але навчання + вільний політ для початку дуже ок.

Запустив Liftoff: FPV Drone Racing в Ubuntu

Запустив цей FPV-симулятор дронів в Ubuntu на своєму Acer Nitro 5. Більше детально за посиланням

Перші 5 годин в симуляторі Liftoff: FPV Drone Racing (MacBook Air M1 + 8BitDo Gamepad)

Перші години я намагався пройти навчання в симуляторі Liftoff: FPV Drone Racing. Це дуже важко. Трохи легше мені було в режимі 'вільний політ'. Там можна піднятись високо у повітря і тренувати навички керування FPV-дроном. Але через кілька годин невдач я вирішив трошки почитати, чи має бути контролер настільки чутливим. Незначний рух і дрон вже десь розбивається.

steeam_stat_liftoff_fpv.png 68,5 кБ

Я знайшов непогане відео на ютуб, де американець розповідає про те, які саме налаштування він використовує для свого XBox-контролера.

Коротко кажучи - за замовчуванням дрон рухається дуже швидко.

Налаштування чутливості контролера Liftoff: FPV Drone Racing
fpv_drone_default_settings.png 187,7 кБ

Якщо подивитись на Макс швидкість стандартного налаштування, можна побачити значення 1148. Якщо я правильно розумію, це показник градусів. Секунда тримання стіку вашого контролера зробить поворіт на 1148 градусів навколо осі. Тобто приблизно ~3.2 оберти.

Саме через ці показники, контролер дуже чутливий і керувати дроном майже неможливо (бо дуже швидко).

Щоб зробити контролер менш чутливим - треба знизити ці показники. Я використовую наступні налаштування (наразі все ще обирию оптимальний варіант):
slower_fpv_drone_settings.png 77,0 кБ

Ви можете спробувати наступні налаштування (які рекомендують більш досвідченні люди з інтернетів):

recommendation_fpv_drone_setting.png 69,2 кБ

Зверніть увагу, що налаштування мають бути однакові для різних рухів. Також після того як зберегли налаштування - треба скинути поточну гру, щоб нові налаштування FPV-дрона вступили у силу:

reset_settings.png 76,8 кБ

Я (наразі) не маю досвіду з реальними FPV-дронами або пультами-керування. Люди кажуть, що використання симулятора з ігровим контролером може розвинити звичкі, які можуть нашкодити у реальному керуванні. 

Але на мою думку - сам симулятор дуже корисний, хачаб тим, щоб зрозуміти як дрон повидить себе та як саме треба їм керувати, щоб він поводив себе так, як ви того хочете.

Калібрування контролера у Liftoff: FPV Drone Racing

Калібрування контролера у Liftoff: FPV Drone Racing - ще одна річ, що може зробити керування FPV-дронов більш приємним.

Калібрування контролера - це простий процес, який дозволіть грі зрозуміти характеристики стіків. Просто слідуйте вказівкам у Liftoff (покрутіть по кругу, поверніть стікі назад у центр (відпустіть), рух туди, рух сюди).

Тонке налаштування Liftoff: FPV Drone Racing (суб'єктивний погляд).

У мене зараз налаштування наступні:
liftoff_gamepad_settings.png 111,0 кБ

Мені не дуже подобається, що дрон за замовчуванням має вімкнений газ, та тобі потрібно завждий його знижувати під час польоту. Мені більш органічно виглядає, коли мені потрібно додавати газу, щоб рухатись. Саме тому мій газ стоїть на позначці 0.33.

Тобто газ за замовчуванням буде такого рівня, що дрон буде скидати швідкість:
0_33.png 742,8 кБ

Це суб'єктивне бачення. Наразі я буду трошки експерементувати з налаштуваннями Liftoff: FPV Drone Racing. Ціль - навчитися плюс-мінус правильно керувати дроном. Наступний крок - тренування на реальному маленькому BetaFPV дроні.
📝 Більше публікацій: