Сектор економіки — значна частина економіки, виділена за суттєвою для аналізу ознакою.
В економіці країн виділяються сектори:
Первинний (об’єднує види діяльності, що добувають вирощують, заготовляють сировину)
Вторинний (об’єднує обробні види діяльності)
Первинний та вторинний сектори формують реальну економіку (економіку, що виробляє товари), інакше кажучи — реальний сектор економіки
Третинний сектор — сфера послуг (застаріла назва — невиробнича сфера)
Іноді в складі третинного сектору виділяють
Четвертинний науково-інформаційний, що об’єднує види діяльності, пов’язані з науково-технічними розробками, а також з обробкою, накопиченням та споживанням інформації.
(Ален Фішер (1895–1976) — теорія трьохсекторної будови економіки)
Поділ на сфери відповідно до Господарського кодексу України (ст. 261)
До сфери матеріального виробництва належать галузі, які визначаються видами діяльності, що створюють, відновлюють або знаходять матеріальні блага (продукцію, енергію, природні ресурси), а також продовжують виробництво у сфері обігу (реалізації) шляхом переміщення, зберігання, сортування, пакування продукції чи інших видів діяльності.
Усі інші види діяльності у своїй сукупності становлять сферу нематеріального виробництва (невиробничу сферу).
Галузева структура економіки
Галузь — сукупність усіх виробничих одиниць, які здійснюють переважно однакові або подібні види виробничої діяльності. Галузі об’єднують підприємства, що випускають однорідну продукцію.
Галуззю можна назвати, як промисловість у цілому, так і, наприклад, харчосмакову промисловість.
Поняття про види економічної діяльності та їх класифікацію
Економічна діяльність — це процес поєднання дій, які дають змогу одержувати відповідний набір продукції чи послуг.
Вид економічної діяльності встановлюється таким чином, щоб об’єднати ресурси (устаткування та обладнання, наявні технології, робоча сила, сировина та матеріали) для виробництва певної продукції та надання послуг.
Класифікація видів економічної діяльності поділяє галузі і виробництва на секції, які позначають прописними латинськими літерами, а також розділи, групи та класи, які виділяють цифровими кодами.
Наприклад, вид економічної діяльності, що має код А 01.11, розшифровується так:
А — секція «СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО, ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО ТА РИБНЕ ГОСПОДАРСТВО»;
01 — розділ «Сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг»;
01.1 — група «Вирощування однорічних і дворічних культур»;
01.11 — клас «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур».
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Секторальна та галузева структура економіки [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/fox/t/2zkqdzvaag (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Секторальна та галузева структура економіки [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/fox/t/2zkqdzvaag (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
08.04.2024
Назва допису:
Секторальна та галузева структура економіки
URL:
https://tseivo.com/b/fox/t/2zkqdzvaag
Дата звернення:
21.11.2024
Назва блогу та хендл блогу
Особистий блог | @fox
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.