Обкладинка нотатки: Що таке спам (spam)? Коротка історія терміну та мему про консервоване м'ясо.

Що таке спам (spam)? Коротка історія терміну та мему про консервоване м'ясо.

Store Image
Спам (Spam) - це небажані, зазвичай масові повідомлення, що відправляються через електронну пошту або інші засоби зв'язку (SMS, мессенджери тощо).  Слово "спам" стало відомим саме у цьому контексті, та дуже відрізняється від його початкового значення, і його історія досить цікава.

Спам. Початок.

Спочатку "SPAM" був торговою маркою консервованого м'ясного продукту, виробленого компанією Hormel Foods Corporation у США ще у 1937 році. Назва "Спам" є портманто, утвореним від слів "spiced ham", оскільки продукт складався зі свинини з додаванням спецій.

Спам стає мемом.

У 1970-ті роки SPAM набрав популярності у гумористичній британській телепрограмі "Монті Пайтон" (Monty Python's Flying Circus). У одному з епізодів кафе пропонувало багато страв з "Спамом", причому слово "спам" повторювалось дуже багато разів, заважаючи нормальному спілкуванню.
Monty Python - SPAM
Monty Python - SPAM

Спам та інтернет.

На початку існування інтернету та онлайн-чатів, коли токсичним користувачам неподобались розмови у чатах чи на форумах, вони масово копіювали та вставляли текст із епізодом "Монті Пайтона", переповнюючи дискусії непотрібним контентом, так само як в епізоді переповнювалося меню кафе "Спамом".
Ця аналогія стала популярною для опису електронних повідомлень, які відправляються масово і часто небажано, як і переповнене меню в телешоу.
Так "спам" перетворився з назви продукту на загальновідомий термін для опису масової розсилки електронних повідомлень.
Store Image

🙌 Підтримати блог @jargoniist

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій:
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.