Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Що таке Смомбі (Smombie)?

Що таке Смомбі (Smombie)?

Store Image
Смомбі ("smombie" - поєднання слів "smartphone" і "zombie") – це сучасний термін, що описує людину, яка занадто захоплена своїм смартфоном.
Часто смомбіз (смомбіз / smombies - в множині) можна побачити на вулицях, у громадському транспорті чи будь-яких інших громадських місцях. Вони рухаються, не відриваючи погляд від екрану свого мобільного пристрою, ігноруючи все навколо.
Смомбі наражає на небезпеку себе та оточуючих
Смомбі наражає на небезпеку себе та оточуючих
Смомбі відзначаються кількома характерними рисами. Перш за все, вони майже повністю втрачають здатність помічати своє оточення. Їхня увага зосереджена виключно на смартфоні, що нерідко призводить до небезпечних ситуацій, таких як перехід дороги на червоне світло або зіткнення з іншими людьми. Часто вони мають неправильну поставу – сутулість і нахилена вперед голова стали своєрідними "відзнаками" смомбі.
Захоплення смартфоном несе з собою чимало проблем. В першу чергу, це питання безпеки. Смомбі нерідко стають жертвами нещасних випадків через свою неуважність.
Крім того, постійне користування смартфоном може призвести до соціальної ізоляції, адже людина починає менше спілкуватися в реальному житті, віддаючи перевагу віртуальним контактам.
Не варто забувати й про проблеми зі здоров'ям: постійне користування гаджетами може спричиняти проблеми з очима, шиєю та спиною через неправильну поставу.
Варто зауважити, що поганий сон та тривожність - наслідки постійного користування смартфоном.
Щоб уникнути стану смомбі, важливо дотримуватись кількох простих порад. Встановлення обмежень на користування смартфоном допоможе зберегти баланс між віртуальним і реальним життям. Більшість смартфонів вже мають нативні додатки, які моніторять час використання пристрою та вміють його обмежувати.
Можна визначити конкретний час для взаємодії з гаджетами і суворо його дотримуватись. Коли ви рухаєтесь містом, намагайтесь не користуватися телефоном (та навушниками), особливо при переході вулиць. Також важливо не забувати про соціальні контакти в реальному житті, намагаючись більше спілкуватися з людьми навколо.
Баланс між віртуальним та реальним
Баланс між віртуальним та реальним
Смомбі – це явище, яке стало частиною сучасного життя. Однак важливо пам'ятати про необхідність зберігати баланс між віртуальним та реальним.
Store Image

🙌 Підтримати блог @jargoniist

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: