Що означає UPD (Update)?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Що означає UPD (Update)?

Що означає UPD (Update)?

Store Image
UPD - це скорочення від слова "update", що в перекладі з англійської означає "оновлення". Слово або скорочення використовується кожен раз, коли треба сповістити про наявність оновлення стосовно чогось. Новина, подія, графік, статус тощо. Розглянемо кілька контекстів, в яких цей термін можна часто зустріти.
Декілька варіантів вживання: Update, Upd, upd.,updt, Апдейт, апд, апд., апдт. Читайте це як - "оновлення". І одразу все стане зрозуміло.

Значення Update в месенджерах та чатах

У контексті месенджерів та чатів "upd" - це інформативне повідомлення, яке сигналізує про нову інформацію або уточнення до попередньої розмови.
Картиночка, щоб текст виглядав не так сумно ^_^
Картиночка, щоб текст виглядав не так сумно ^_^
Наприклад, ви можете використовувати upd, щоб швидко повідомити про зміни в планах або виправити попередню помилку. Якщо ви написали: "Зустрічаємось о 5-й годині", а потім місце зустрічі змінилось, ви можете додати: "upd: Місце зустрічі змінилось, тепер біля кафе." Або якщо ви повідомили, що зустріч відбудеться завтра о 6-й, але помилилися, то можна написати: "upd: Перепрошую, мав на увазі 7-му годину."
Про оновлення можна сповістити як в новому, так і в існуючому повідомленні.

Значення Update в програмуванні та IT-проєктах

В програмуванні цей термін використовується для позначення процесу внесення змін або покращень до існуючого коду, програмного забезпечення, або баз даних. Оновлення можуть бути різними за обсягом: від маленьких патчів, які виправляють незначні помилки, до мажорних (великих / значних) оновлень, які включають значні зміни або нові версії програмного забезпечення. Наприклад, оновлення програмного забезпечення може включати виправлення помилок, додавання нових функцій або покращення продуктивності, а оновлення баз даних — зміни в структурі бази даних або в даних, які вона містить.
Взагалі, цей термін можна побачити всюди, де може бути опублікований інформаційний текст - сайт / блог / соц. мережа / месенджер / чат тощо.
Також, поруч з UPD можна поставити дату, щоб було зрозуміло, коли саме це оновлення сталось:
Приклад повідомлення з міткою оновлення (UPD)
Повідомлення від 20 травня 2024
Очікуємо на вимкнення світла 25 травня.

UPD(23 травня 2024) Вимкнення відміняються.
UPD. Додав у нотатку декілька варіантів вживання після першого абзацу та приклад повідомлення з міткою оновлення в кінець.
Store Image

🙌 Підтримати блог @jargoniist

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: