Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке портманто (portmanteau word)?

Портманто (portmanteau word) — це слово, утворене шляхом злиття частин двох або більше слів. Цей процес також відомий як блендінг або змішування слів. Вікіпедія каже, що також може використовуватись назва - телескопія або контамінація.
Слово "портманто" походить від французького слова, яке означає "валіза", що має дві частини, і використовується для ілюстрації того, як дві різні ідеї можуть бути злиті в одне слово. Наприклад - "бранч" (brunch) є портманто, утвореним від слів "сніданок" (breakfast) та "обід" (lunch). Інший приклад — "смог" (smog), що походить від слів "дим" (smoke) і "туман" (fog). Трохи більше прикладів нижче.
Портманто часто використовують у маркетингу та брендингу для створення креативних назв продуктів чи брендів.

Приклади портманто

Мотель - утворене від "мотор" (motor) та "готель" (hotel), що відображає концепцію готелю для автомобілістів.
Електроніка  - поєднання слів "електрика" та "техніка", що використовується для позначення пристроїв або систем, що функціонують на електриці.
Бібліотека - походить від "бібліо" (книги) та "тека" (місце зберігання), вказуючи на місце, де зберігаються книги.
Спам - від spiced та ham, це слово походить від назви консервованого м'ясного продукту і тепер використовується для позначення небажаних електронних повідомлень.

🙌 Підтримати блог @jargoniist

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: