Що таке DOM?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Що таке DOM?

DOM (Document Object Model / Модель об'єктів документа) це програмний інтерфейс для представлення та взаємодії з структурою документа веб-сторінки або XML-документа. DOM дозволяє програмістам змінювати структуру, стиль та вміст документа за допомогою програмного коду.
Основні концепції DOM включають в себе дерево об'єктів, об'єктні вузли, динамічне оновлення, мовонезалежність.

Дерево об'єктів

DOM представляє документ у вигляді дерева об'єктів, де кожен вузол відповідає елементу, атрибуту чи текстовому вмісту документа.

Об'єктні вузли

Кожен елемент, атрибут, текстовий вміст тощо в документі представлені як об'єкт з властивостями та методами, які дозволяють змінювати та взаємодіяти з цими об'єктами.

Динамічне оновлення

DOM надає можливість динамічно змінювати структуру та вміст документа, що дозволяє створювати інтерактивні веб-сторінки.

Мовонезалежність

DOM не пов'язаний з конкретною мовою програмування. Він може бути побудован та модифікован різними мовами, такими як JavaScript, Python, Java і іншими.
Найчастіше DOM використовується в контексті веб-розробки для взаємодії з HTML- та XML-документами через скрипти, написані на мовах програмування, які підтримують цей стандарт, наприклад, JavaScript.

🙌 Підтримати блог @memecode

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

📝 Більше публікацій: