Що таке Origin у Git?

У Git, "origin" - це назва типового псевдоніма (alias), який використовується для посилання на віддалений репозиторій, з якого був зроблений клон (clone).

При клонуванні репозиторію з віддаленого сервера, Git автоматично створює псевдонім "origin", який посилається на URL віддаленого репозиторію. Цей псевдонім використовується для зручного виконання операцій зв'язаних з віддаленим репозиторієм, таких як витягання змін (pull), відправка змін (push) та отримання інформації про стан віддаленого репозиторію.

Наприклад, коли ви виконуєте команду git push origin master, ви надсилаєте зміни з локального репозиторію у гілку "master" на віддалений репозиторій, на який посилається псевдонім "origin".

Ви можете використовувати інші назви псевдонімів для посилання на різні віддалені репозиторії, але "origin" є стандартним і часто використовується за замовчуванням..

Використовувати "origin", або будь-який інший alias - це дуже зручно

Якщо у вашого репозиторія url:

https://github.com/company/coolreponame

запис з alias'ом "origin" буде більш зручна:

git push origin master

замість

git push https://github.com/company/coolreponame master

А можливість використовувити інші аліаси додають гнучкості у процес розробки. У різних компаній є свої конфігрурації репозиторіїв. І іноді alias'и стануть у пригоді та зекономлять час.
📝 Більше публікацій: