1. Дудл (від англ. doodle) — це простий, часто імпровізований малюнок, який зазвичай створюється машинально або без особливого задуму. Люди часто малюють дудли під час телефонних розмов, лекцій чи нарадах, коли увага розсіяна.
Пам'ятаєте як в шкільному зошиті на полях малювали косички? Це і був дудл.
2. Також термін "дудл" використовується для Google Doodle — це спеціальні тимчасові зміни логотипа Google на головній сторінці пошуковика, які присвячені святам, подіям або відомим людям.Перший Google Doodle з’явився у серпні 1998 року, ще до офіційної реєстрації компанії. Його створили Ларрі Пейдж і Сергій Брін, співзасновники Google, щоб повідомити користувачам, що вони виїхали на фестиваль Burning Man у Неваді й не зможуть швидко реагувати на технічні збої. Тоді у логотипі Google над другим "O" з’явився маленький силует чоловічка, що символізує Burning Man — відомий арт-фестиваль у пустелі. Це був не художній дудл, як ми бачимо зараз, а скоріше візуальний жарт — просте доповнення, яке виконувало функцію "автовідповідача". Таким чином, дудл став першим неофіційним способом комунікації компанії з користувачами прямо через головну сторінку.
Цей перший дудл надихнув команду Google використовувати логотип як медіум для креативного вираження. У 2000 році Google офіційно найняв веб-художника Денніса Хвана, який став першим "головним дудлером". Відтоді Google почав регулярно створювати дудли для свят, ювілеїв, пам’ятних дат і відомих людей.
Існує спеціальна команда дизайнерів і програмістів, яка створює дудли — Doodle Team. Також Google періодично проводить конкурс Doodle forGoogle, де діти можуть запропонувати свої варіанти логотипа.Doodle можуть бути статичними, анімованими, інтерактивними іграми або навіть музичними кліпами. Наприклад, до річниці народження Пакмана Google створив повноцінну гру прямо в логотипі. Тематика у дудлів буває ріною. Інколи це національні та міжнародні свята (День незалежності, Різдво, Хелловін). Також темою може бути День народження відомих людей (наприклад, Леонардо да Вінчі, Лесі Українки, Квітки Цісик) або якісь визначні події.Google створює дудли як для всього світу, так і локальні — для окремих країн. Наприклад, на головній сторінці в Україні може з’явитися дудл, присвячений Тарасові Шевченку, а в Японії — святу Танабата.
Дудли до Дня Незалежності України
2021 рік
У 2021 році дудл був виконаний у вигляді стилізованої човна-чайки з тризубом на вітрилі, що нагадує про козацьку спадщину та морську історію України .
Ці дудли не лише прикрашають головну сторінку Google, але й служать важливим інструментом для підвищення обізнаності про українську культуру та історію серед користувачів по всьому світу.
2022 рік
У 2022 році дудл був присвячений 31-й річниці незалежності України. Цей дудл зображував стилізовану ластівку, що обвиває герб України, символізуючи надію та відродження.
2023 рік
У 2023 році Google представив дудл, створений київською художницею Поліною Дорошенко. Цей дудл зображував парад, на якому люди різних вікових груп і професій об'єднані спільною гордістю за свою країну. Серед символів — керамічний півник, що став символом незламності, а також елементи традиційного одягу та вишивки. Дудл був виконан у синьо-жовтих кольорах, що символізують український прапор і незламний дух народу.
2024 рік
У 2024 році дудл до Дня Незалежності України був виконаний у вигляді анімації з синьо-жовтим прапором, що символізує національну єдність і суверенітет країни.
Поширити цей допис
Цитувати допис
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування: