Хочеться солодкого до чаю, а йти в магазин немає жодного бажання? Є рішення: з мінімальної кількості продуктів приготувати десерт самому!
Отже, ми мали кілька яблук, трохи вишень у своєму соці, яйця, цукор та борошно. З такого набору цілком можна приготувати смачний десерт – шарлотку. По суті – це бісквітне тісто, в яке ми додамо збиті до м’яких піків білки та фрукти, але про все поступово.
Нам знадобиться:
7 курячих яєць
6 столових ложок цукру (без гірки)
10 г ванільного цукру
дрібка солі
7 столових ложок борошна
3 яблука
вишні в своєму соці (можна використовувати свіжозаморожені).
Етап 1: готуємо тісто
Нам знадобиться 2 чисті сухі ємності (в нашому випадку – чаша від кухонного комбайну і миска з нержавійки). В першу будемо відділяти білки, в другу – жовтки. Для цього беремо яйце, обережно вдаряємо ножем посередині. Стараємось розбити так, щоб вийшли дві однакові частини шкаралупи. Після цього акуратно починаємо переливати жовток з однієї половини шкаралупи в іншу. Робимо ці маніпуляції над чашею від комбайну, в яку і стікатимуть білки. Жовтки відділяємо в миску.
Коли з “сепарацією” ми закінчили, додаємо в кожну ємність по 3 ложки цукру. Білки ставимо збиватись до м’яких піків в кухонний комбайн (на це піде 5-7 хвилин), жовтки – додаємо дрібку цукру і починаємо збивати міксером. В результаті маса змінить колір та консистенцію – стане нагадувати майонез. І збільшиться у кілька раз в об’ємі.
Просіюємо борошно та поступово вводимо в ємність з жовтками. Акуратно, повільно та ретельно вимішуємо силіконовою лопаткою. Занурюємо її до дна миски, після чого піднімаємо доверху. Така техніка дозволить зберегти у тісті пухирці кисню. Вони ж при випіканні піднімуть тісто і бісквіт вийде ніжним та повітряним.
У ємність з білками починаємо вводити вже замішане жовткове тісто. Робимо це також силіконовою лопаткою, без поспіху та схожими рухами, як і у попередньому етапі.
Все, наше вдосконалене бісквітне тісто готове.
Етап 2: готуємо фрукти
Напевно, найкоротший етап в приготуванні. Просто беремо яблука, миємо та ріжемо їх. Ми нарізали невеликими кубиками, проте можна різати і дольками, кому як заманеться. Кухня – це ж простір для творчості ;)
Також готуємо вишні, виклавши їх у невелику ємність та давши стекти залишкам соку, щоб в результаті наша шарлотка не вийшла занадто “мокрою”.
Можна робити пиріг і без вишень. В нашому випадку було вирішено використати решту вишень, яка залишилась з попередньої “сесії” випікання пирогів.
Етап 3: формуємо шарлотку
Беремо форму для кексу. Для того, щоб наша шарлотка не прилипла до стінок під час випікання, ми скористаємось простим та ефективним методом підготовки форми – так званою французькою сорочкою. Все доволі просто та ефективно: беремо 10 г вершкового масла, змащуємо всю форму, потім – притрушуємо борошном рівномірним шаром. Рештки – висипаємо.
Вливаємо форму в тісто, після чого в довільному порядку викладаємо яблука та вишні. Лопаткою аккуратно “втоплюємо” фрукти в тісто. Все, шарлотка готова до випікання.
Етап 4: випічка
Щоб наша шарлотка зберегла свій об’єм, ніжність та повітряність, є 2 секрети:
попередньо розігрійте духову шафу до робочої температури (в нашому випадку – 170 градусів, режим конвекції), та мінімум 30 хвилин не відкривайте дверцята духової шафи під час випікання.
Закладаємо форму з шарлоткою на деко, ставимо на 45 хвилин. Готовність випічки легко можна перевірити за допомогою дерев’яної шпажки або сірника. Просто вставте сірник або шпажку в пиріг приблизно посередині. Якщо деревина залишиться сухою, значить шарлотка готова.
При першому тесті в нашому випадку шпажка була в тісті, тому ми залишили шарлотку в духовці ще на 10 хвилин, після чого ще раз зняли пробу.
Готову шарлотку трохи остужуємо, після чого з допомогою десертного ножа (або будь-якого іншого ножа з вузьким лезом) проходимось по краях форми, щоб пиріг можна було легко вийняти.
Перевертаємо пиріг на тарілку, посипаємо цукровою пудрою, заварюємо чай та смакуємо ;)
🔗 Цитувати допис: "Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото"
Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lgmkdj2avz (дата звернення: 12.09.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lgmkdj2avz (дата звернення: 12.09.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
15.01.2024
Назва допису:
Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.