Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото

Шарлотка з яблуками та вишнями: швидкий покроковий рецепт з фото

Store Image
Хочеться солодкого до чаю, а йти в магазин немає жодного бажання? Є рішення: з мінімальної кількості продуктів приготувати десерт самому!
Отже, ми мали кілька яблук, трохи вишень у своєму соці, яйця, цукор та борошно. З такого набору цілком можна приготувати смачний десерт – шарлотку. По суті – це бісквітне тісто, в яке ми додамо збиті до м’яких піків білки та фрукти, але про все поступово.

Нам знадобиться:

  • 7 курячих яєць
  • 6 столових ложок цукру (без гірки)
  • 10 г ванільного цукру
  • дрібка солі
  • 7 столових ложок борошна
  • 3 яблука
  • вишні в своєму соці (можна використовувати свіжозаморожені).

Етап 1: готуємо тісто

Нам знадобиться 2 чисті сухі ємності (в нашому випадку – чаша від кухонного комбайну і миска з нержавійки). В першу будемо відділяти білки, в другу – жовтки. Для цього беремо яйце, обережно вдаряємо ножем посередині. Стараємось розбити так, щоб вийшли дві однакові частини шкаралупи. Після цього акуратно починаємо переливати жовток з однієї половини шкаралупи в іншу. Робимо ці маніпуляції над чашею від комбайну, в яку і стікатимуть білки. Жовтки відділяємо в миску.
білки окремо, жовтки окремо
білки окремо, жовтки окремо
Коли з “сепарацією” ми закінчили, додаємо в кожну ємність по 3 ложки цукру. Білки ставимо збиватись до м’яких піків в кухонний комбайн (на це піде 5-7 хвилин), жовтки – додаємо дрібку цукру і починаємо збивати міксером.
до взбивання
до взбивання
після взбивання
після взбивання
В результаті маса змінить колір та консистенцію – стане нагадувати майонез. І збільшиться у кілька раз в об’ємі.
Просіюємо борошно та поступово вводимо в ємність з жовтками. Акуратно, повільно та ретельно вимішуємо силіконовою лопаткою. Занурюємо її до дна миски, після чого піднімаємо доверху. Така техніка дозволить зберегти у тісті пухирці кисню. Вони ж при випіканні піднімуть тісто і бісквіт вийде ніжним та повітряним.
У ємність з білками починаємо вводити вже замішане жовткове тісто. Робимо це також силіконовою лопаткою, без поспіху та схожими рухами, як і у попередньому етапі. 
Все, наше вдосконалене бісквітне тісто готове.

Етап 2: готуємо фрукти

Напевно, найкоротший етап в приготуванні. Просто беремо яблука, миємо та ріжемо їх. Ми нарізали невеликими кубиками, проте можна різати і дольками, кому як заманеться. Кухня – це ж простір для творчості ;)
яблука
яблука
Також готуємо вишні, виклавши їх у невелику ємність та давши стекти залишкам соку, щоб в результаті наша шарлотка не вийшла занадто “мокрою”.
порізані яблука і вишні
порізані яблука і вишні
Можна робити пиріг і без вишень. В нашому випадку було вирішено використати решту вишень, яка залишилась з попередньої “сесії” випікання пирогів. 

Етап 3: формуємо шарлотку

Беремо форму для кексу. Для того, щоб наша шарлотка не прилипла до стінок під час випікання, ми скористаємось простим та ефективним методом підготовки форми – так званою французькою сорочкою. Все доволі просто та ефективно: беремо 10 г вершкового масла, змащуємо всю форму, потім – притрушуємо борошном рівномірним шаром. Рештки – висипаємо.
вливаємо тісто у форму
вливаємо тісто у форму
Вливаємо форму в тісто, після чого в довільному порядку викладаємо яблука та вишні. Лопаткою аккуратно “втоплюємо” фрукти в тісто. Все, шарлотка готова до випікання.

Етап 4: випічка

Щоб наша шарлотка зберегла свій об’єм, ніжність та повітряність, є 2 секрети:
попередньо розігрійте духову шафу до робочої температури (в нашому випадку – 170 градусів, режим конвекції), та мінімум 30 хвилин не відкривайте дверцята духової шафи під час випікання.
Закладаємо форму з шарлоткою на деко, ставимо на 45 хвилин. Готовність випічки легко можна перевірити за допомогою дерев’яної шпажки або сірника. Просто вставте сірник або шпажку в пиріг приблизно посередині. Якщо деревина залишиться сухою, значить шарлотка готова. 
шарлотка в духовій шафі
шарлотка в духовій шафі
При першому тесті в нашому випадку шпажка була в тісті, тому ми залишили шарлотку в духовці ще на 10 хвилин, після чого ще раз зняли пробу.
Готову шарлотку трохи остужуємо, після чого з допомогою десертного ножа (або будь-якого іншого ножа з вузьким лезом) проходимось по краях форми, щоб пиріг можна було легко вийняти.
ще в формі
ще в формі
Перевертаємо пиріг на тарілку, посипаємо цукровою пудрою, заварюємо чай та смакуємо ;)
ще шарлотка
ще шарлотка
шарлотка в розрізі
шарлотка в розрізі
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: