Солянка – доволі ситна перша страва, яка має багато варіацій, напевно не менше, ніж червоний борщ. Але зазвичай це суп на основі м’ясного бульйону з додаванням різних видів м'яса, таких як свинина, яловичина чи курка. Головною особливістю солянки є використання квашених огірків та лимона, що надає страві освіжаючий смак з впізнаваною кислинкою. По суті лимон, огірки та оливки – “візитна картка” цього супу.
Крім м'яса і огірків, в солянку додаються овочі (картопля, морква, цибуля), чорні оливки, томати (або томатна паста). З м’ясних продуктів часті інгредієнти цієї страви – варені та копчені ковбаси, субпродукти (курячі серця, печінка тощо). Ми знаходили також рецерт з додаванням каперсів, вершків чи лимонного кетчупу для надання нових смакових нюансів.
Проте цього разу у нас не було часу та бажання робити “класичний” рецепт, адже їсти хотілося вже і зараз ;) Тому ми вирішили імпровізувати та дещо спростили рецепт. Попередньо ми не варили бульон, а з м’яса використали тільки куряче філе. Та від цього готова страва жодним чином не програла у смакових якостях. Отже, розкажемо покроково етапи приготування та продукти, які ми використовували.
Нам знадобиться:
3 літри води
300 грам вареної ковбаси
300 грам салямі
300 грам курячого філе
300 грам мисливських ковбасок
4 картоплини середнього розміру
1 морквина середнього розміру
20 мл рафінованої соняшникової олії (для зажарки)
1 велика цибулина
4 квашених огірка
200 грам чорних оливок без кісточок
томатна паста – 140 грам
сіль, перець, кріп – за смаком
лимон та сметана для подачі.
Етап 1
Промиваємо куряче філе, ріжемо на дрібні прямокутні шматочки. Набираємо воду в каструлю, ставимо на невеликий вогонь, додаємо філе.
Ріжемо картоплю та моркву на невеликі кубики, додаємо до філе. Солимо та перчимо за смаком.
Етап 2
Нарізаємо 2 сорти ковбас (варену та салямі) квадратиками розміром близько 1 на 1 сантиметр.
Мисливські ковбаски ріжемо кружечками, теж розміром близько 1 см. Їх відкладаємо окремо, вони нам знадобляться на наступному етапі.
Етап 3
Підготуємо овочі для зажарки:
дрібно шинкуємо цибулю
огірки ріжемо на бруски розмірами близько 0,5 на 2 см
оливки ріжемо кружальцями.
На розігріту пательню вливаємо олію, чекаємо до її повного розігрівання. Додаємо цибулю, підсмажуємо до ледь помітного золотавого кольору. Після цього вводимо оливки, перемішуємо лопаткою, смажимо ще 1-2 хвилини.
Вводимо в засмажку мисливські ковбаски, теж на 1-2 хвилини.
Після цього вводимо огірки. Вони виділять незначну кількість вологи, проте на цей етап ми також виділимо близько двох хвилин.
Додаємо до суміші на пательні томатну пасту. Ретельно вимішуємо, підтушковуємо на невеликому вогні ще 4-5 хвилин. Тепер наша зажарка готова.
Етап 4
За час порізки ковбас, овочів, приготування зажарки пройшло близько 30 хвилин. За цей час вода в каструлі з куркою, картоплею та морквою вже закипіла, після чого ми зменшили вогонь до мінімального.
На цьому етапі ми зрозуміли, що взяли замалу каструлю, тому в екстреному порядку довелось збільшувати тару ;)
Ми взяли каструлю об’ємом 8 літрів, злили у неї вміст меншої каструлі та одразу додали туди попередно порізані ковбаси та зажарку, додали солі, перцю та сушеного кропу. Після цього закрили кришкою та залишили варитись ще на годину.
Етап 5
Смакуємо! В тарілку наливаємо кілька половників солянки, додаємо кружальце лимону, ложку сметани та насолоджуємося смаками та ароматами ;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.