Заморожені круасани: як правильно випікати?
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.

Обкладинка нотатки: Заморожені круасани: як правильно випікати?

Заморожені круасани: як правильно випікати?

Store Image
Щоб насолодитись смачною та запашною випічкою, не завжди треба йти в кав’ярню або до пекарні. Особливо, якщо на вулиці мороз, туман, сніг або дощ. Можна придбати заморожені заготовки (не просто листкове тісто, а повноцінні круасани) та випікати їх вже вдома.
хрусткий та ароматний, круасан французький знатний
хрусткий та ароматний, круасан французький знатний

Трошки передісторії

Історія почалась з того, що у нашому місті є молода та дуже крута пекарня – сімейна пекарня “Під Липами”. Вони печуть дуже смачний та корисний хліб на заквасці з цільнозернового борошна. Як з пшеничного, так з житнього. У них в асортименті є довжелезні хрусткі французькі багети, та нещодавно з’явились цінабони, булочки з різними начинками та крусасани. Але десерти з прилавку розмітають в першу чергу, тому, якщо ти працюєш до 18.00, шанси “урвати” улюблений круасан в цей час практично рівні нулю.
Та ми не шукаємо легких шляхів. Ми поїхали безпосередньо до пекарні, де ексклюзивно придбали заморожені напівфабрикати (по великому блату;)) та отримали дуже корисні настанови про техніку їх приготування. 
Адже для того, щоб круасан вийшов хрустким, з великими порами всередині, не гливким (тобто пропеченим, без сирого тіста всередині), є кілька хитрощів та особливостей процесу. Недостатньо просто засунути деко в духовку та натиснути кнопку ON. Отже, розказуємо покроково, як правильно випікати круасани на власній кухні, щоб вони вийшли не гірше, ніж у професійній пекарні. Все по канонам Цейво, тільки своя практика та досвід;)

Етап 1: розстоюємо тісто

Крусан у нас заморожений. Він невеликий, проте цього не треба лякатись. З цього “малюка” виросте повноцінний “красень”, але для того, щоб тісто виросло, йому потрібен час та температура.
заморожені круасани
заморожені круасани
Викладаємо круасани на деко з пергаментом. Кип’ятимо невелику кількість води. Вмикаємо духову шафу, даємо кілька хвилин прогрітись на максимальній температурі.
Залишаємо ввімкнутим тільки нижній ТЕН, виставляємо температуру 36-40 градусів, не більше. Тобто температура має бути такою, щоб всередині духової шафи можна було комфортно тримати руку. Саме в такому температурному режимі і буде рости тісто: в роботу вступатимуть дріжджі.
Також важливо забезпечити зволоження всередині шафи. Саме для цього ми наливаємо близько 100 мл окропу у ємкість, яку покладемо в нижню частину духовки.
зволоження для етапу розстоювання
зволоження для етапу розстоювання
Резюме цього етапу: закладаємо деко з круасанами на середній рівень, внизу ставимо ємкість з водою, тримаємо температуру 35-40 градусів, залишаємо на півтори години.
фото-резюме етапу розстоювання
фото-резюме етапу розстоювання

Етап 2: випікання

Під час розстоювання круасани виросли вдвічі в розмірах. На дотик вони дуже м’які, на не липнуть до пергаменту. Це означає, що саме час їх випікати.
круасани після розстоювання
круасани після розстоювання
Забираємо решітку та виймаємо ємкість з водою. Вмикаємо верхній та нижній ТЕНи, виставляємо температуру 180 градусів. Час – 10 хвилин. Через 10 хвилин ми піднімаємо температуру в обидвох ТЕНах до 210 градусів та випікаємо ще 5-7 хвилин. За потреби наприкінці цього часу можна ввімкнути режим конвекції на 1-2 хвилини, щоб зверху на круасанах утворилася рівномірна золотава скоринка.
У нас необхідність вмикати режим конвекції продиктована особливістю самої духової шафи, оскільки її ТЕНи доволі вузькі та точкові. Тому та сама кірочка утворилася б не по всій поверхні круасану. А от гарячі повітряні маси від вентилятора за ці 2 хвилини якраз довершили естетику нашої випічки.

Етап 3: смакуємо

Отож, на весь процес було витрачено 1 годину 50 хвилин: від моменту розстоювання до готового круасану. Вердикт: такий смаколик – ідеальна страва для сніданку у вихідні, коли є вільний час, не треба нікуди поспішати та є бажання поласувати чимось смачненьким.
вуа-ля!
вуа-ля!
Оскільки круасан всередині без начинки – це ще більше простору для втілення в життя кулінарних фантазій. Його можна начинити шоколадним або вершковим кремом, фісташковою пастою – у вас вийде чудовий десерт. Або листям салату, моцарелою та червоною рибою – повноцінний, поживний та корисний сніданок.
Готуйте вдома та насолоджуйтесь смачними та корисними стравами!
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах.  Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;) 
Store Image

🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

BuyMeACoffee
📝 Більше публікацій: