Вже кілька років ми не наважувались відкрити рис Басматі, який привезли з однієї з подорожей (з минулого життя). Але цей час настав ;) Начитавшись інформації про паелью з морепродуктами, насігоренг, маючи досвід приготування плову, але нуль експірієнсу з морепродуктами і басматі… Саме таке поєднання ми вирішили готувати.
Продуктовий набір:
300 г промитого рису басматі
морепродукти: 400 г замороженої суміші, 200 г морського коктейлю, 100 г мідій
Ретельно промиваємо рис. Робимо це до того часу, поки вода, в якій ми його миємо, не стане повністю прозорою.
Шинкуємо цибулю. Ріжемо часник (ми практикуємо спочатку розчавлювати зубчик лезом ножа, потім вже різати його). Великими кубиками ріжемо перець, так само можна нарізати і томат.
Розморожуємо морепродукти та горошок. Готуємо воду, яку будемо додавати в два етапи.
Етап 2: приготування
Готувати страву ми будемо у пательні з товстими стінками. Добре розігріваємо її, додаємо невелику кількість оливкової олії.
Коли пательня з олією прогрілась, вводимо часник. Його ми будемо смажити буквально 30-40 секунд, дуже активно вимішуючи лопаткою. Він має віддати олії свій аромат.
Після цього вводимо цибулю, будемо обсмажувати до зміни кольору на ледь золотистий. Робимо ці процеси на середньому вогні.Додаємо болгарський перець і томати. Тут будемо їх готувати до того часу, поки майже не випарується сік від томатів.
Взагалі ці етапи дуже схожі на готування начинки пирога Емпанада, про який ми вже писали (і готували) раніше, оскільки це +- страви з однієї кухні. Але далі процеси дещо змінюються.
Коли зайва рідина від томатів випарувалась – саме час додавати рис.
Його ми будемо періодично помішувати для того, щоб він не пригорів до дна пательні. Як тільки він почне ставати ледь прозорим – додаємо половину горня води, яку ми підготували на попередньому етапі.
Коли вода майже випарувалась – додаємо сирі морепродукти та смажимо, періодично помішуючи, 3-4 хвилини. Саме тут ми вирішили додати більшу частину спецій: сіль, копчену паприку та перець чілі. Простий чорний перець вирішили не давати, оскільки чілі саме по собі термоядерний. Його ми додали на кінчику ножа.
Після цього додаємо зелений горошок і теж кілька хвилин обсмажуємо.
В кінці додаємо морський коктейль, карі, виливаємо решта води, пробуємо на сіль, перемішуємо і накриваємо кришкою.
Після цього етапу ми не будемо ні перемішувати, ні відкривати кришку до моменту готовності страви. На це піде орієнтовно15 хвилин, тому що басматі сам по собі готується доволі швидко. Головне – зменшити вогонь до мінімальногого.
Оскільки кришка пательні прозора – легко візуально контролювати готовність страви. Рис збільшиться в об’ємі, ввібравши в себе воду. В рецепті паельї ми бачили, що замість води використовують м’ясний бульон, але ми вирішились цього разу не заморочуватись цим.
Саме час вимикати газ та дати настоятись нашому рису під кришкою ще хвилин 10.
Етап 3: смакуємо
Так як морепродукти “дружать” з кислими смаками, ми вирішили збризнути готову страву соком лайму. А також приправити рис келихом білого сухого вина. Це також хороше доповнення до мідій, восьминогів, кальмарів, креветок, рису та овочів. Смачного !;)
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Рис басматі з морепродуктами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lgmkyaqpwz (дата звернення: 23.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Рис басматі з морепродуктами: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/lgmkyaqpwz (дата звернення: 23.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
25.03.2024
Назва допису:
Рис басматі з морепродуктами: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.