Цього разу ми вирішили приготувати класичну страву мексиканської кухні – чилі кон карне (chili con carne). В перекладі з іспанської це буквально перекладається як “чилі з м'ясом”. Техніка приготування та продуктовий набір доволі прості, тому саме цю страву ми вирішили готувати на вечерю.
Нам знадобиться:
Яловичина - 1 кг
1 болгарський солодкий перець (вага нашого +- 340 г)
Цибуля - 3 штуки середніх розмірів
Часник - 5 зубчиків
Яловичого бульйону чи води - 300 мл
Томати у власному соку - 2 банки
Відвареної квасолі - 250 г(можна брати будь яку консервовану, або взагалі готувати без неї, це опціональний інгредієнт)
Сіль
Копчена паприка - 3-4 ст.л.
Орегано - 1 ч.л.
Гострий червоний перець-чілі у порошку - 0,5 чайної ложки (тут має бути достатньо, адже страва має вийти гострою, але його кількість можна коригувати, виходячи з власних смакових побажань)
Гострий червоний перець -1 шт
Кумин (зіра) - 1 ч.л.
Коріандр мелений - 1 ч.л. (якщо у вас цілий - можна розтерти його у ступці)
Чорний мелений перець - 0,5 ч.л.
Невелика кількість олії для смаження (ми використали суміш оливкової та соняшникової).
Етап 1: підготовка продуктів
В першу чергу ми вирішили підготувати квасолю. 100 грам бобів ми вранці залили 200 мл холодної води та залишили їх на 6 годин.
Квасоля вбере воду та суттєво збільшиться в об'ємі. Воду, якою вона була залита, треба вилити та промити боби. Після цього ми залили їх чистою водою у співвідношенні 1 до 2, додали чайну ложку солі та варили близько 1 години, до майже повного розм'якшення бобів.
Якщо у вас немає бажання займатись цим етапом – можна сміливо його пропускати, адже, як ми вже писали вище квасоля – не обов'язковий інгредієнт страви. Або можете замінити її готовою консервованою.
Ріжемо яловичину невеликими шматочками. Перемелюємо за допомогою м'ясорубки на фарш, використовуючи крупне сито.
Для чилі кон карне можна і дрібно порізати м'ясо, але на це б пішло набагато більше часу. З допомогою ж кухонного комбайну на помел 1 кг м'яса ми витратили неповних 4 хвилини.
Шинкуємо цибулю та часник. Ріжемо солодкий перець кубиками до 1 см. Гострий же перець ріжемо дрібніше.
Можна використовувати як томати у власному соку, так і свіжі. Для цього свіжі томати треба хрестоподібно надрізати з сторони плодоніжки, залити окропом на кілька хвилин, опустити в холодну, зняти шкірку (цей процес називається бланшування )та порізати кубиками приблизно таких же розмірів, як солодкий перець.
Етап 2: готування
Коли ми підготували всі складові, саме час розігрівати пательню, додавати кілька столових ложок олії та приступати до готування.
Коли пательня рівномірно розігріється, виставляємо середній рівень комфорки та вводимо часник, смажимо його близько 30 секунд.
Вводимо цибулю, смажимо її до моменту поки вона не стане напівпрозорою.
Додаємо солодкий перець та смажимо овочі 7-10 хвилин, регулярно вимішуючи лопаткою.
Ці етапи дуже схожі на приготування начинки для пирога Емпанада та рису басматі з морепродуктами, які ми вже готували раніше. Тому під час готування у нас виникало відчуття дежа вю (це ж було вже!)
Коли солодкий перець став м'якшим – саме час вводити фарш. Його треба постійно розминати лопаткою до тих пір, поки він рівномірно не перемішається з овочами.
Коли ми ретельно вимішали фарш - саме час додавати спеції та сіль. В цей момент кухня наповниться просто фантастичними ароматами!
Смажимо м'ясо до тих пір, поки з нього не випарується зайва волога, та воно почне підрум'янюватись. Це – ознака того, що саме час вводити гострий перець та томати.
Закриваємо пательню кришкою, зменшуємо вогонь та даємо протушкуватись близько 20 хвилин, щоб всі смаки з'єднались між собою.
Додаємо квасолю, за потреби - доливаємо ще води, пробуємо на сіль та спеції. За потреби та бажань – регулюємо гостроту додаванням порошку чилі.
Знову накриваємо пательню кришкою та тушкуємо на найменшому вогні не менше півтори години.
Етап 3: смакуємо
Чилі кон карне може бути як самостійною другою стравою, так подаватись з начос, тортильєю або рисом.
Наш вердикт: страва дивує новими смаками та гостринкою. На приготування варто закласти орієнтовно 3 години. Якщо хочете самостійно варити квасолю - можна зробити це на передодні.
Отже, як завжди, смачного!
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах. Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;)
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Чилі кон карне: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglo4dejpn (дата звернення: 03.12.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Чилі кон карне: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/aglo4dejpn (дата звернення: 03.12.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.