Обкладинка нотатки: Олія авокадо: модна тенденція чи супер-корисний продукт?

Олія авокадо: модна тенденція чи супер-корисний продукт?

Зміст дописунатисність на посилання, щоб перейти до потрібного місця
Олія авокадо останнім часом входить в тренди прихильників здорового харчування завдяки своєму складу, поживним характеристикам, а також універсальності застосування. Цей допис буде не зовсім про рецепти. Верніше, ми згадаємо про страви, які ми вже готували, у яких використовується авокадо у тому чи іншому вигляді. Інколи корисно знати більше про продукти, які ми споживаємо, та як вони впливають на наш організм.
Отже, трохи про склад цього фрукту (саме так, згідно класифікації – це ніщо інше, ніж фрукт):
М'якоть авокадо містить близько 60% олії, 7% шкірки і приблизно 2% насіння.Калорійність — 118 кілокалорій на 100 грам м’якоті. Також ці ж 100 грам містять:
Вітамін K — 14.6 мг
Харчові волокна — 3.65 мг
Калій — 437.27мг
Солі фолієвої кислоти — 45.19 мг
Вітамін В6 — 0.2 мг
Вітамін C — 5.77 мг
Мідь — 0.19 мг
М’якоть авокадо вживають у сирому вигляді, як намазку на хліб. Він є складовим гуакамоле, традиційної страви мексиканської кухні, про приготування якої ми вже писали тут.  Народи Східної Азії споживають плоди як десерт. В тропічних країнах Океанії авокадо ж доволі часто використовують для молочних коктейлів, нерідко додають до інших десертів.
з цих інгредієнтів можна приготувати гуакамоле
з цих інгредієнтів можна приготувати гуакамоле
М'якоть також активно використовують у косметології. Проте сьогодні ми змістимо фокус на олію, яку отримують з цього фрукту. І, зразу забігаючи наперед, вердикт винесемо прямо зараз: ця олія – таки супер-корисний продукт. Чому у нас склалось таке враження? Читайте далі ;)

Переходимо до олії

Основними виробниками олії авокадо у світі є Нова Зеландія, Мексика, США, ПАР, Чилі Це рідина злегка бурштинового кольору, інколи – зеленуватого відтінку, отримана шляхом фізичної екстракції м’якоті та насіння плоду. «Чиста» харчова олія авокадо — це продукт, що містить принаймні 98,5% рафінованої олії авокадо. Міжнародних параметрів для олії авокадо немає. Зазвичай використовуються значення, рекомендовані для оливкової олії. Стандарти якості оливкової олії доступні в Codex Alimentarius та Міжнародній раді з оливкової олії (МОК).
В дослідженні Пабмеду ми знайшли цікаву статтю про інші класифікації олії авокадо: 
  • Олія авокадо найвищої якості, «extra virgin», відповідає тій, що виробляється з високоякісних плодів, екстрагованих тільки механічним способом, з використанням температури нижче 50 °C і без використання хімічних розчинників. 
  • Олія авокадо «Virgin» виробляється з плодів дещо нижчої якості (з невеликими ділянками гнилі та фізичними змінами), екстрагованих механічним способом, з використанням температури нижче 50 °C і без використання хімічних розчинників. 
  • «Чиста» олія авокадо — вид олії, для виробництва якої якість плоду не має значення; це вибілена та дезодорована олія, доповнена натуральними ароматизаторами (травами або фруктами).
  • Також існує «змішане» масло авокадо, поєднується з оливковою олією, маслама макадамії та іншими. Таким чином, це вже не чиста олія авокадо, а з домішками. Вона набуває зовсім нових смакових, ароматичних та фізико-хімічних властивостей. Ну і склад буде доповнений іншими компонентами, тих інгредієнтів, які входять до складу кінцевого продукту.

Склад та користь олії авокадо

Олія авокадо в основному використовується для прямого споживання “як є” завдяки феноменальному вмісту жирних кислот, вітамінів та антиоксидантів. Завдяки найвищій точці димлення серед інших олій (співвідношення омега-6 до омега-3 становить 12:1, а власне точка димлення  271°С) вона ідеально підходить для смаження. Нею можна заправляти салати. З неї можна зробити смачний та корисний домашній майонез.
ось такий домашній майонез можна приготувати з олії авокадо
ось такий домашній майонез можна приготувати з олії авокадо
Олія авокадо складається з більш ніж 60% мононенасичених жирних кислот. Порівняно з оливковою олією, олія авокадо містить більшу частку насичених жирних кислот (16,4%), з переважанням пальмітинової кислоти (15,7%), меншу частку мононенасичених жирних кислот (67,8%), з переважанням олеїнової кислоти  (60,3%), та більшу частку поліненасичених жирних кислот (15,2%), найважливішою з яких була лінолева кислота 13,7%.
Додавання олії авокадо до харчового раціону нормалізує рівень інсуліну, глюкози, загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності, тригліцеридів, знижує запальні білки (С-реактивний білок (СРБ) та інтерлейкін-6). Тобто якщо ви не хочете мати справу з хворобами серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, інфаркт та інсульт як найгірші їх версії), ендокринної системи (ожиріння, цукровий діабет), шкіри (сухість, лущення) – варто звернути увагу на цей продукт.
А додавання олії авокадо до крему для шкіри з вітаміном B12 показало, що такий косметичний продукт має потенціал для тривалої місцевої терапії псоріазу. І всі ці пруфи також можна прочитати у тій же статті на пабмеді

Вердикт

Отож, ще раз вердикт: олія авокадо – це смачно, корисно, поживно. Трохи дорогий продукт, але якщо взяти до уваги, що ми те, що ми їмо - то краще інвестувати в хороші та корисні продукти, ніж потім витрачати тисячі грошей на лікування захворювань, які ми заробляємо через те, що їмо всякий синтетичний непотріб. Тому любіть себе та обирайте здорове харчування!
Якщо вам подобаються наші дописи та рецепти – ви завжди можете підтримати наш блог на сервісі Buy Me a Coffee. Ваші донати надихатимуть нас на створення нового та корисного україномовного контенту. Ми зможемо купляти нові інгредієнти, девайси та цікаві кулінарні книги. Це дозволятиме регулярно адаптувати рецепти для простого та зрозумілого приготування в домашніх умовах.  Або ж ви можете просто поширити цей допис у соцмережах, чим теж допоможете платформі Tseivo розвиватись ;) 
🤖 Категорії підібрані ШІ: Здорове ХарчуванняГастрономія

🔗 Цитувати допис: "Олія авокадо: модна тенденція чи супер-корисний продукт?"

Якщо ви хочете процитувати цей допис у своїй роботі, статті, блозі, використовуйте наведену нижче інформацію.

Розгорнути деталі


🙌 Підтримати блог @HomeCookingIsSimple

Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)

Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.

Buy me a coffee
📝 Більше публікацій:
Обкладинка нотатки: Шоколадний фондан: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Пиріг a ля Empanada de atún з тунцем: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Соус а ля Гуакамоле: швидка ідея для смачного та корисного сніданку
Обкладинка нотатки: Рис басматі з морепродуктами: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Пиріг з листково-дріжджового тіста з куркою, шпинатом та фетою: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Чилі кон карне: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Домашній майонез на жовтках з олією авокадо: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Печінковий торт: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Філе курячих стегон з карамелізованою цибулею, лимоном та оливками: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Гливи в сметанному соусі: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Швидка закуска з сала та часника: покроковий рецепт з фото
Обкладинка нотатки: Плов з рису басматі та куркою в мультиварці: покроковий рецепт з фото
Дисклеймер

Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.

Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.