Ми вже писали про тонкощі приготування плову в казані на відкритому вогні. Проте вдома, в мультиварці, можна також приготувати не менш смачний плов. Ми використали поєднання рису басматі та курки. Цього разу ми використали всі спеції, які забули покласти в плов минулого разу, тому не гаючи часу, переходимо до рецепту.
Нам знадобиться:
250 г рису басматі (це суха вага)
1 кг курячого філе
3 середні цибулини
2 морквини середніх розмірів
1 головка часнику
близько 70 мл олії
Набір спецій:
сіль
паприка червона
паприка копчена
кумин
зіра (дає той самий свіжий аромат)
базилік
трохи суміші хмелі-сунелі
родзинки
барбарис
Етап 1: підготовка продуктів
Промиваємо куряче філе, ріжемо на шматки розмірами 3-4 см (не маленькі, але й не гігантські). Шинкуємо цибулю (теж можна не дуже дрібно, під час готування вона практично “розчиняється” в плові). Моркву ріжемо на бруски розмірами 0,5 на 2-3 см.
Ретельно промиваємо рис (до того моменту, поки вода не стане прозорою). Запарюємо окропом ізюм та барбарис, готуємо суміш спецій.
Промиваємо головку часника, видаляємо з нього корені, землю тощо.
Етап 2: приготування
Вмикаємо мультиварку на режим “Смаження” (сорі, у нас мультиварка трошки старенька, тому у неї русифікована панель з кнопками).
Чекаємо 2-3 хвилини до прогріву ємності, вливаємо олію та викладаємо курку.
Під час приготування зірвака (частини плову без рису) ми не закриваємо кришку мультиварки.
Коли філе змінить колір на білий (пройде мінімальна обсмажка), можемо додавати моркву, а за кілька хвилин – цибулю.
Періодично помішуємо масу. Смажимо близько 10 хвилин.
Коли цибуля стане м’якою – саме час додати сіль, суміш приправ, родзинки та барбарис (їх ми попередньо теж промиваємо).
Куштуємо на сіль та приправи, за потреби додаємо ще смаків. Нам не вистачило солі та кумину, тому ми додали саме їх.
Режим “Смаження” триває 25 хвилин. Цього часу трошки не вистачило, тому на 5 хвилин ми запустили його повторно, для того, щоб всі смаки з’єднались між собою.
Тепер можемо закладати рис. Просто рівномірно розподіляємо його по зірваку, додаємо дрібку солі, встромляємо в масу цілу голівку часнику та додаємо води. Оскільки 250 г рису вмістилося в горня, додаємо 2 об’єми води, тобто співвідношення буде 1 до 2.
Тепер можемо закрити кришку мультиварки. Обираємо режим “рис”, який триває одну годину. Тепер залишається тільки чекати ;) Тут важливо проговорити, що кришку також не варто відкривати до повної готовності страви.
Минула година – і наша страва готова.
Як підсумок: на приготування з моменту чистки цибулі та моркви до дегустування готової страви ми витратили неповних 2 години. Рис басматі по консистенції м’якший, ніж пропарений довгозернистий рис, а також має дещо відмінний від нього смак. Це ні в якому разі не робить плов гіршим. Він просто інший, але не менш смачний від цього.
Цей блок містить всю необхідну інформацію для правильного цитування, включаючи дату публікації, назву допису, URL та інше.
Зверніть увагу, що посилатись потрібно на автора/авторку контенту (профіль, окремий допис тощо), а сайт цейво (tseivo.com) - лише майданчик для розміщення публікацій.
💡 Архівування сторінки у веб-архіві, такому як Wayback Machine, є корисною практикою, коли ви посилаєтесь на неї. Це дозволить зберегти стан сторінки на цей час і знизить ризики від зміни контенту або зміни структури сайту у майбутньому.
Оберіть та скопіюйте потрібний стандарт цитування:
ДСТУ 8302:2015
Плов з рису басматі та куркою в мультиварці: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – Режим доступу: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/az47qvvpdr (дата звернення: 21.11.2024). – Назва з екрана.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК)
Плов з рису басматі та куркою в мультиварці: покроковий рецепт з фото [Електронний ресурс] // tseivo.com. – URL: https://tseivo.com/b/HomeCookingIsSimple/t/az47qvvpdr (дата звернення: 21.11.2024).
Або ж використовуйте наступну інформацію для формування цитування:
Дата публікації:
14.04.2024
Назва допису:
Плов з рису басматі та куркою в мультиварці: покроковий рецепт з фото
Автор/авторка пише під псевдонимом і не оприлюднює своє справжнє ім'я. Завжди перевіряйте достовірність контенту використовуючи декілька джерел (навіть, якщо контент опублікован під справжнім ім'ям).
Про зображення:
На нашій платформі ми приділяємо особливу увагу правильному вказуванню джерел зображень, щоб забезпечити дотримання авторських прав і прав на використання контенту. Ми намагаємося мотивувати використовувати виключно власні зображення, ресурси, що відповідають принципам fair use, або безкоштовні зображення з ліцензіями на кшталт Unsplash, які дозволяють вільне використання без порушення прав інтелектуальної власності.
Однак, враховуючи масштаб нашої платформи та різноманітність контенту, ми не можемо повністю контролювати всі публікації користувачів. Тому ми рекомендуємо перевіряти права на використання зображень та дотримуватися відповідних ліцензій, щоб уникнути можливих порушень авторських прав.
Ви можете поширити цей допис у соцмережах, чим допоможете платформі цейво розвиватись (* ^ ω ^)
Якщо вам подобаються дописи блогу @HomeCookingIsSimple – ви завжди можете його підтримати через онлайн платформи для донатів. Ваші донати надихатимуть на створення нового та корисного україномовного контенту.
Інформація на сайті tseivo.com є суб'єктивною та відображає особисті погляди та досвід авторів та авторок блогів.
Використовуйте цей ресурс як одне з декількох джерел інформації під час своїх досліджень та прийняття рішень. Завжди застосовуйте критичне мислення. Людина сама несе відповідальність за свої рішення та дії.